Media: Włodarczyk nie wystartuje na mistrzostwach świata

Inne
Media: Włodarczyk nie wystartuje na mistrzostwach świata
fot. Cyfrasport

Anita Włodarczyk nie weźmie udziału w zbliżających się mistrzostwach świata, które odbędą się w dniach 28 września - 6 października w Dosze. Wszystko przez kłopoty zdrowotne.

Włodarczyk już w czerwcu skarżyła się na ból pleców. To właśnie dlatego w ostatniej chwili musiała zrezygnować ze startu 20 czerwca w mityngu w Ostrawie. W międzyczasie pojawiły się problemy z kolanem...

 

Według informacji "Przeglądu Sportowego", trener Krzysztof Kaliszewski poinformował PZLA, że jego podopieczna rezygnuje ze szkolenia centralnego. Co za tym idzie, zabraknie jej na mistrzostwach świata. Włodarczyk będzie musiała przejść artroskopię kolana. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie zobaczymy jej już podczas żadnego mityngu.

 

33-latka skupi się teraz na dojściu do zdrowia i przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

 

- Paradoksalnie uważam, że na rok przed igrzyskami taka decyzja może przynieść Włodarczyk korzyści. Ma dużo czasu na powrót do zdrowia, a przerwa od wysiłku może okazać się dla niej błogosławieństwem. Wyleczy to, co boli, a przy okazji zregeneruje wszystkie inne części ciała, które tak intensywnie eksploatowała, i wróci silniejsza na igrzyska - powiedział szef szkolenia PZLA Krzysztof Kęcki cytowany przez "Przegląd Sportowy".

 

Włodarczyk  to czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem. W swoim dorobku ma także między innymi dwa złota igrzysk olimpijskich i cztery złota mistrzostw Europy.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze