MME w kolarstwie torowym: Kolejne medale reprezentantów Polski

Dwa srebrne medale zdobyli polscy kolarze torowi w kolejnym dniu mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów w Gandawie. Na drugim stopniu podium stanęli Wiktoria Pikulik w wyścigu punktowym w kat. do lat 23 oraz Szymon Potasznik w omnium juniorów.

Biało-czerwoni zdobyli dotychczas siedem medali: trzy złote, trzy srebrne i brązowy.

Dwa mistrzowskie tytuły wywalczyła Nikola Wielowska - w scratchu i w sprincie drużynowym juniorek, w którym jej partnerką była Nikola Seremak. Na najwyższym stopniu podium stanęły także Marlena Karwacka i Nikola Sibiak w sprincie drużynowym zawodniczek do lat 23.

Po srebro, oprócz Wiktorii Pikulik i Potasznika, sięgnęli w sprincie drużynowym juniorzy: Konrad Burawski, Szymon Welens i Mateusz Sztrauch, a brąz wywalczyła Daria Pikulik w scratchu zawodniczek do lat 23.

Mistrzostwa na belgijskim torze potrwają do niedzieli.