Polscy siatkarze zaatakowani! Rosjanom puściły nerwy

Siatkówka

Do przykrego incydentu doszło po półfinałowym meczu turnieju siatkarzy na uniwersjadzie w Neapolu. Spotkanie Polska – Rosja miało niezwykłą dramaturgię. Po ostatniej akcji, do świętujących zwycięstwo Polaków podbiegli rywale. Doszło do przepychanek, a siatkarzy musieli rozdzielać członkowie sztabów szkoleniowych obu ekip.

Półfinałowa konfrontacja Polski z Rosją przyniosła sporo emocji. Dwa pierwsze sety zdecydowanie wygrali biało-czerwoni (25:21, 25:15), w dwóch kolejnych lepsi byli jednak siatkarze Sbornej (19:25, 18:25). O wszystkim musiał więc zadecydować tie-break, który miał niezwykle zacięty przebieg i zakończył się rywalizacją na przewagi.
 
Przy stanie 16:15 Polacy mieli piłkę meczową. Rosjanie przyjęli serwis Bartłomieja Lemańskiego, ale zaatakowali w aut. To oznaczało koniec spotkania, ale rosyjscy siatkarze kwestionowali decyzję arbitrów, twierdząc, że był to atak po bloku. 
 
Zrobiło się nerwowo, a rywale przeszli na drugą stronę siatki i ruszyli w kierunku polskich siatkarzy. Biało-czerwoni również nie potrafili opanować emocji. Doszło do przepychanek, a zawodników obu ekip musieli rozdzielać szkoleniowcy.
 
Polscy siatkarze w meczu o złoty medal 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu zmierzą się z reprezentacją Włoch. W spotkaniu o brązowy medal dojdzie do konfrontacji Rosji z Francją.
 
Przepychanki po meczu Polska – Rosja w załączonym materiale wideo.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze