Uniwersjada: Polska - Rosja. Relacja i wynik na żywo

Siatkarska reprezentacja Polski na 30. Letniej Uniwersjady prezentuje się niesamowicie. Zmagania grupowe Biało-Czerwoni zakończyli z kompletem czterech zwycięstwo. W ćwierćfinale znokautowali Tajwan wygrywając w trzecim secie do dziewięciu! Młodzi siatkarze dotychczas nie stracili nawet seta w Neapolu. W półfinale zmierzą się z Rosją, która w ćwierćfinale pokonała Japonię. Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Rosja na Polsatsport.pl.

Podopieczni Pawła Woickiego na włoskich parkietach są nie do zatrzymania. W fazie grupowej bez straty seta pokonali kolejno Brazylię, Francję, Iran, Kanadę oraz w fazie pucharowej Tajwan. Jednak trener Biało-Czerwonych docenia klasę piątkowego rywala i przestrzega przed spotkaniem z Rosją.

- Jest to drużyna porównywalna do naszej, jeśli chodzi o skład personalny. Zawodnicy rosyjscy na co dzień grają w dobrych albo bardzo dobrych klubach. Dysponują doskonałym serwisem. Numer "10" oraz numer "3" serwują bardzo mocno. Wiele będzie zależało od tego jak utrzymamy ich serwis. Sądzę, że będzie to kluczowa sprawa - mówił po meczu z Tajwanem (3:0) Woicki, który na co dzień jest asystentem prowadzącego seniorską reprezentację Polski Vitala Heynena.

Rosjanie w grupie B zajęli pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw. Pokonali do zera Stany Zjednoczone, Chiny oraz Koreę Południową. Z kolei seta stracili w zmaganiach grupowych jedynie w meczu z Portugalią (3:1). W ćwierćfinale okazali się lepsi od Japonii, która "urwała" im również jednego seta.

Przypomnijmy, że spotkania medalowe – o brąz i złoto – odbędą się w sobotę.

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Tajwan od godziny 12:00 na Polsatsport.pl.