World Tour w Gstaad: Kantor i Łosiak odpadli w ćwierćfinale

Siatkówka
World Tour w Gstaad: Kantor i Łosiak odpadli w ćwierćfinale
fot. PAP

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Włochami Paolo Nicolai i Daniele Lupo 0:2 (20:22, 18:21) w ćwierćfinale turnieju World Tour w Gstaad. Rundę wcześniej wyeliminowali w "polskim" meczu Grzegorza Fijałka i Michała Bryla.

Fijałek i Bryl w fazie grupowej pokonali Nicolaia i Lupo, ale ich kolegom z kadry w pojedynku o półfinał nie udało się tego powtórzyć.

 

W rozgrywanym wczesnym popołudniem spotkaniu 1/8 finału dwóch biało-czerwonych par Kantor i Łosiak wygrali 2:1. W fazie grupowej odnieśli oni po jednym zwycięstwie i porażce, co oznaczało konieczność występu w barażu o czołową "16".

 

Zajmujący trzecie miejsce w światowym rankingu Fijałek i Bryl z kolei w pierwszym etapie zmagań byli niepokonani, co zaowocowało bezpośrednim awansem do 1/8 finału. Był to czwarty w karierze, a pierwszy w tym sezonie pojedynek tych duetów. Po raz trzeci górą byli Kantor i Łosiak.

 

W eliminacjach odpadli Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, a na fazie grupowej zatrzymały się Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

 

Pięciogwiazdkowy turniej w Gstaad, jeden z dwóch najbardziej prestiżowych w tegorocznym cyklu, zakończy się w niedzielę.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie