GP w judo: Polacy bez sukcesów w Budapeszcie

Sporty walki

Karolina Tałach w kategorii 63 kg i Damian Stępień w 81 kg wygrali po jednej walce, ale nie odnieśli większych sukcesów w sobotnich występach w zawodach Grand Prix w Budapeszcie, zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich.

Tałach najpierw przez ippon pokonała Holenderkę Larissę van Krevel, a w 1/8 finału w ten sam sposób uległa Brazylijce Ketleyn Quadros, brązowej medalistce igrzysk w Pekinie (2008), ale w niższej wadze.

Startująca także w kat. 63 kg Angelika Szymańska w pierwszej rundzie przegrała przez waza-ari z reprezentantką Wenezueli Anriquelis Barrios.

W 70 kg Daria Pogorzelec przegrała przez ippon z Kanadyjką Kalitą Zupancic, a Eliza Wróblewska w tych samych okolicznościach z Liu-Yu Shang z Tajwanu.

Z polskich judoków w sobotę na tatami w stolicy Węgier zaprezentował się jedynie Damian Stępień w kat. 81 kg. W pierwszym pojedynku zwyciężył przez ippon Rumuna Marcela Cerceę, a następnie w taki sam sposób przegrał z Rosjaninem Chazan Chałmurzajewem.

W niedzielę w budapeszteńskiej imprezie wystartują Anna Załęczna (+78 kg) i Piotr Kuczera (90 kg).

Za dwa tygodnie biało-czerwoni startować będą w zawodach tej samej rangi w Zagrzebiu. To będzie ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata zaplanowanymi na ostatni tydzień sierpnia w Tokio.