MME w kolarstwie torowym: Dwa kolejne medale Polek

Dwa kolejne medale zdobyły Polki w piątym dniu mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów na torze kolarskim w Gandawie. Srebro wywalczyła Nikola Seremak w keirinie juniorek, a brąz Daria Pikulik w omnium zawodniczek do lat 23.

Dorobek biało-czerwonych przed ostatnim dniem zawodów to dziewięć medali: trzy złote, cztery srebrne i dwa brązowe.

Dwa mistrzowskie tytuły wywalczyła Nikola Wielowska - w scratchu i w sprincie drużynowym juniorek, w którym jej partnerką była Seremak. Na najwyższym stopniu podium stanęły także Marlena Karwacka i Nikola Sibiak w sprincie drużynowym zawodniczek do lat 23.

Po srebro, oprócz Nikoli Seremak, sięgnęli Wiktoria Pikulik w wyścigu punktowym w kat. do lat 23, Szymon Potasznik w omnium juniorów oraz juniorzy: Konrad Burawski, Szymon Welens i Mateusz Sztrauch w sprincie drużynowym.

Oba brązowe krążki wywalczyła Daria Pikulik - w sobotę w omnium, a wcześniej w scratchu zawodniczek do lat 23.