Łukasz Borowski: Przed wami dogodna okazja, by rozpocząć sezon od wywalczenia trofeum.

 

Flavio Paixao: Przygotowania przebiegły w dobrej atmosferze. Na pewno jesteśmy gotowi na mecz o Superpuchar Polski i zrobimy wszystko, by przywieźć z Gliwic do Gdańska to trofeum. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy mocną drużyną. Mamy dużo sił oraz ambicji, by zacząć sezon od sukcesu.

 

Nowy sezon, nowe rozdanie i kilka nowych twarzy w zespole. Wrócił Mario Maloca, a ponadto dołączyli do was m.in. Zarko Udovicić i Maciej Gajos. Rywalizacja w drużynie odpowiednio wzrosła.

 

Super, że rywalizacja w zespole się zwiększa. Udało nam się stworzyć świetną atmosferę, a to, że dołączyli do nas tak dobrzy piłkarze jak Maciek czy Mario może tylko cieszyć. Mamy wielu zawodników, którzy dają nam dużo jakości i dla nas wszystkich rywalizacja jest wartością dodaną. Trzeba dawać z siebie sto procent, bo inaczej ktoś może cię zastąpić, a korzysta na tym cała drużyna.

 

Ostatnio oświadczyłeś się swojej partnerce. Czy to znak, że w Gdańsku zadomowiłeś się już na dobre?

 

Z Dominiką jesteśmy razem już od ponad dwóch lat i jest dla mnie bardzo ważną osobą. Podnosi mnie na duchu, kiedy brakuje mi sił, co później przekłada się na moją formę. Jeżeli w domu panuje świetna atmosfera, to później wyglądasz również lepiej na boisku.

 

Superpuchar będzie dla was bardzo ważny, ale kibice w Gdańsku czekają z niecierpliwością także na europejskie puchary...

 

Bardzo chcemy wywalczyć Superpuchar. Nie rozumiem tylko dlaczego gramy na tak małym stadionie... Gdybyśmy mogli zagrać na jakimś większym obiekcie, to skorzystalibyśmy na tym zarówno my, jak i Piast. Pojemność stadionu w Gliwicach wynosi 11 tysięcy i na pewno grałoby się o wiele przyjemniej przed wyższą liczbą fanów.

 

Transmisja spotkania Piast Gliwice - Lechia Gdańsk o godz. 20:30 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Początek przedmeczowego studia o godz. 20:00.