Uniwersjada: Brązowy medal polskiej sztafety 4x400 m

Inne
Uniwersjada: Brązowy medal polskiej sztafety 4x400 m
fot. PAP

Sztafeta mężczyzn 4x400 m w składzie Wiktor Suwara, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Patryk Dobek zdobyła brązowy medal na zakończenie zmagań lekkoatletów podczas Uniwersjady w Neapolu. To czternasty krążek biało-czerwonych w tej imprezie, a dziewiąty brązowy.

W finale Polacy osiągnęli dobry rezultat 3.03,35, o ponad sześć sekund lepszy niż w piątkowych eliminacjach.

 

Mistrzami zostali Meksykanie z wynikiem 3.02,88, a srebrny medal wywalczyli lekkoatleci z RPA – 3.03,23.

 

Kilka godzin wcześniej reprezentantki Polski zdobyły w Neapolu brązowy medal w taekwondo w konkursie drużynowym. Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska uległy w półfinale Tajwanowi 3:16.

 

W poprzednich dniach Uniwersjady na najwyższym stopniu podium stanęli: lekkoatleci Michał Rozmys w biegu na 1500 m, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Alicja Konieczek w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m.

 

Srebro zdobyła Malwina Kopron w rzucie młotem.

 

Po brąz, oprócz drużyny taekwondzistek i lekkoatletycznej sztafety mężczyzn 4x400 m, sięgnęli natomiast: Patryk Dobek w biegu na 400 m ppł, Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą, Katarzyna Furmanek w rzucie młotem, wspomniana Patrycja Adamkiewicz w taekwondo, pływak Filip Zaborowski na 800 m stylem dowolnym, szpadzistki Anna Mroszczak, Jagoda Zagała, Martyna Swatowska i Kamila Pytka w turnieju drużynowym oraz indywidualnie szpadzista Wojciech Kolańczyk.

 

Uniwersjada zakończy się 14 lipca.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze