Wyjątkowy dzień dla Rakowa. Beniaminek pożegnał się ze skansenem

Piłka nożna
Wyjątkowy dzień dla Rakowa. Beniaminek pożegnał się ze skansenem
fot. PAP

Raków Częstochowa w bardzo pewnym stylu wywalczył awans do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Ekipa spod Jasnej Góry wróciła po wielu latach przerwy do elity, ale z racji kiepskiej infrastruktury musi tymczasowo przeprowadzić się do Bełchatowa. Klub z Limanowskiego w piątek postanowił zorganizować.... "Pożegnanie ze skansenem".

Kiedy Arsenal żegnał się ze swoim stadionem Highbury, aby przenieść się na Emirates Stadium, wśród kibiców The Gunners nie brakowało łez i smutku, wszak musieli rozstać się z obiektem, na którym doświadczali historycznych chwil. W piątkowe popołudnie w Częstochowie z pewnością nie zabrakło podobnych westchnień, lecz zdecydowana większość tęskni za nowoczesnym stadionem, którego przydomkiem nie będzie słowo "skansen"...

 

Słowo "skansen" nie wzięło się przypadkowo. Od wielu lat stadion Rakowa jest potocznie nazywany w ten sposób, ponieważ obiekt częstochowskiego klubu w żaden sposób nie odzwierciedla potencjału sportowego drużyny. Dowodem na to triumf w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi i awans do elity. Do tego należy dodać dotarcie do półfinału Totolotek Pucharu Polski. Tymczasem stadion RKS-u bardziej przypomina arenę zmagań czwartoligowych, chociaż i tam znalazłyby się lepsze obiekty. Świadomość tego mają sami włodarze klubu, którzy nie kryją się z tym, nazywając ich stadion tak, a nie inaczej.

 

Brak pozwolenia na grę w Częstochowie zmusił czerwono-niebieskich do przeprowadzki. Tymczasowym domowym obiektem Rakowa będzie Bełchatów, gdzie swoje mecze na co dzień rozgrywa tamtejszy GKS. To oznacza, że częstochowianie muszą uzbroić się w cierpliwość, aby doczekać się ekstraklasowego starcia pod Jasną Górą.

 

Z tej okazji Raków zorganizował w piątek spotkanie z kibicami zatytułowane "Pożegnanie ze skansenem". Było ono połączone z prezentacją drużyny oraz sparingiem z drugoligową Skrą Częstochowa, które zakończyło się triumfem gospodarzy 1:0. Zostały także zaprezentowane nowe stroje w jakich będą występować piłkarze RKS-u w sezonie 2019/2020.

 

 

Nie wiadomo, kiedy Raków ponownie wróci do Częstochowy na mecz ligowy. Będzie to już jednak na wyremontowanym obiekcie, przystosowanym do gry na najwyższym szczeblu. Wówczas słowo "skansen" na dobre zniknie ze słownika kibiców z "Limanki".

 

 

Raków sezon ligowy rozpocznie 20 lipca. Rywalem ekipy Marka Papszuna w Bełchatowie będzie Korona Kielce.

 

TERMINARZ PKO BP EKSTRAKLASY

Krystian Natoński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie