Heynen: Rosjanie byli zdecydowanie lepsi od nas

Siatkówka

– Rosjanie byli zdecydowanie lepsi od nas. Musimy mieć dobre przyjęcie i atak, żeby mieć szanse ze Sborną, a nie szło nam dobrze w tych dwóch elementach – przyznał trener reprezentacji Polski Vital Heynen. Polscy siatkarze przegrali 1:3 z ubiegłorocznymi triumfatorami Rosjanami w półfinale turnieju finałowego Ligi Narodów.

Po meczu Polska - Rosja (1:3) w półfinale turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy w Chicago powiedzieli:
 
Vital Heynen (trener reprezentacji Polski): – Rosjanie byli zdecydowanie lepsi od nas. Musimy mieć dobre przyjęcie i atak, żeby mieć szanse ze Sborną, a nie szło nam dobrze w tych dwóch elementach. Uważam, że nie można mieć zastrzeżeń do naszej waleczności. Mam bardzo młody i niedoświadczony zespół. W takim wypadku nie jest czymś nienormalnym, że przytrafiają się gorsze dni takie jak dziś. Rosjanie zasłużyli na zwycięstwo. Jestem w stanie żyć z tą porażką. To był dla nas świetny turniej.
 
Tuomas Sammelvuo (trener reprezentacji Rosji): – Bardzo się cieszę z awansu do finału. Mamy w składzie wielu zawodników, którzy nie mają na koncie zbyt wielu meczów w kadrze. Podoba mi się atmosfera, którą mamy w drużynie. Mam nadzieję, że w niedzielę będziemy w stanie cieszyć się chwilą i grą. Oczywiście, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wygrać. Ale nie skupiamy się na tym, by wygrywać. Lepiej skoncentrować się na swoich umiejętnościach. Przed finałem musimy przede wszystkim odpocząć. Części zawodników dałem odpocząć wczoraj. Nie trenowaliśmy zbyt wiele przed Final Six, bo siatkarze mieli wówczas dwutygodniowe wakacje. Niedzielny finał potraktujemy jako wspaniałą szansę dla każdego z naszych zawodników.

W załączonym materiale wideo skrót meczu Polska - Rosja 1:3.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze