W piątek Griezmann oficjalnie został zawodnikiem Barcelony. Piłkarz, który od sezonu 2014/15 reprezentował barwy Atletico zgodnie z zapowiedzią przeniósł się do Blaugrany. Jego decyzja nie spodobała się zarządowi, jak i kibicom. Włodarze klubu oczekują większych pieniędzy za swoją gwiazdę, natomiast fani nie mogą wybaczyć swojemu ulubieńcowi przenosiny do jednego z największych rywali.

W okolicach stadionu Atletico rozmieszczone są tabliczki upamiętniające zawodników, którzy przekroczyli sto występów w barwach klubu. Wśród nich jest uhonorowany Griezmann. Wściekli fani „Los Colchoneros” postanowili zniszczyć tablicę Francuza. Płyta z nazwiskiem byłego gwiazdora została umyślnie pobrudzona i zaklejona wlepkami.

 

To nie pierwszy przypadek, kiedy tabliczka byłego zawodnika Atletico została zdewastowana. Wcześniej za kontrowersyjne transfery sympatycy klubu zniszczyli płyty z nazwiskami Thibaut Courtois oraz Sergio Aguero.

Griezmann podpisał z Barceloną pięcioletni kontrakt. „Duma Katalonii” zapłaciła Atletico 120 mln euro za transfer swojej gwiazdy.