Kubica: Trzeba zmienić pewne rzeczy, bo inaczej zwariujemy

Moto

- Trzeba zmienić pewne rzeczy, bo zwariujemy - powiedział w wywiadzie dla Eleven Sports, Robert Kubica po niedzielnym Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. 34-letni Polak jeżdżący w teamie Williams zajął w niedzielę 15. miejsce, najlepsze w tegorocznym sezonie. Wygrał Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP).

Kubica został sklasyfikowany na 15. pozycji, choć w wyścigu był 16., ale dzięki karze 10 sekund, jaką otrzymał Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, awansował o jedną lokatę. - Jestem dość zadowolony, choć wyścig nie był łatwy. Znowu mieliśmy ten sam problem co w kwalifikacjach, zmieniała się charakterystyka pracy samochodu - powiedział i dodał: - To miało ogromny wpływ na moje tempo - wyjaśnił Kubica.

 

Kierowca dodał, że zmiany są konieczne, gdyż samochód nadal nie spełnia oczekiwań. - Trzeba zmienić pewne rzeczy, bo zwariujemy, jeśli z okrążenia na okrążenie samochód jest inny, jeśli balans jest inny. Chciałbym, aby pojazd był stabilny, żebym "nie wariował" za kierownicą - wyjaśnił Kubica.

 

W Silverstone inżynierowie Williamsa wprowadzili do modelu FW42 pierwszy pakiet poprawek. Następne mają być pod koniec lipca podczas Grand Prix Niemiec. - Może te zbliżą nas do konkurencji. Jeśli jednak będziemy mieć takie problemy, jak ja miałem w sobotę i niedzielę, to będzie trudno, bo dzieją się rzeczy, jakie nie powinny się dziać - zakończył Kubica.

 

Cała rozmowa z Robertem Kubicą w załączonym materiale wideo.

 

Transmisje wyścigów Formuły 1 w Eleven Sports.

A.J., Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze