Lekkoatletyczne MME: Złoty medal Borkowskiego w biegu na 800 m

Inne
Lekkoatletyczne MME: Złoty medal Borkowskiego w biegu na 800 m
fot. Cyfrasport

Mateusz Borkowski wynikiem 1.48,75 zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 w biegu na 800 m. To piąty triumf reprezentantów Polski w szwedzkim Gavle.

Borkowski (RKS Łódź) dwa lata temu był na tym dystansie czwarty w MME rozgrywanych w Bydgoszczy. Tym razem pozostawił w pokonanym polu drugiego w niedzielę reprezentanta Wielkiej Brytanii Spencera Thomasa - 1.49,06 i trzeciego Hiszpana Pablo Sancheza-Valladaresa - 1.49,36. To życiowy sukces podopiecznego trenera Stanisława Jaszczaka, który rok temu w Berlinie zajął piątą lokatę w seniorskim czempionacie Starego Kontynentu.

 

Złoto na 800 m mężczyzn jest piątym zwycięstwem Polaków podczas MME w Szwecji. W piątek tytuły mistrzowskie, zdobyte dwa lata temu w Bydgoszczy, obronili Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) na 100 m i Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) w pchnięciu kulą. W sobotę najlepsi w Gavle byli Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m (AZS AWF Wrocław) i Cyprian Mrzygłód (AZS-AWFiS Gdańsk) w rzucie oszczepem.

 

To także ósmy medal biało-czerwonych zdobyty podczas tej imprezy, bo w piątek po srebrne krążki sięgnęli płotkarze Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) i Michał Sierocki (AZS UMCS Lublin), a w niedzielę przed południem druga w chodzie pań na 20 km była Olga Niedziałek (WLKS Nowe Iganie), która przegrała jedynie z Turczynką Ayse Tekdal.

 

Ostatnia sesja zawodów w Szwecji trwa. Polacy wystąpią jeszcze w siedmiu finałach.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie