Prezes PZPS: Jestem bardzo zaskoczony. Heynen niepoważnie potraktował zawodników

Siatkówka

Vital Heynen opuścił reprezentację przed meczem o trzecie miejsce siatkarskiej Ligi Narodów w Chicago. Selekcjoner udał się do Zakopanego, by kontynuować zgrupowanie przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk Tokio 2020. – Nikt z nas się tego nie spodziewał, bo jako sportowcy zawsze wierzymy w zwycięstwo. Trener Heynen uważa, że jeśli będzie 24 godziny wcześniej z grupą, która przygotowuje się w Zakopanem, to będzie dobre dla drużyny – powiedział Jacek Kasprzyk.

Czy prezes PZPS wyraził zgodę na wcześniejszy powrót selekcjonera do kraju?
 
– Ze mną osobiście nie rozmawiał. Z tego, co wiem, rozmawiał z dyrektorem pionu szkolenia i sportu, rozmawiał też z menedżerem reprezentacji. 17 lipca pojadę wyjaśnić tę sprawę do Zakopanego... Jestem bardzo zaskoczony tą decyzją, bo miał zostać do końca. Będę to otwarcie mówił i jemu też to powiem prosto w oczy, że niepoważnie potraktował zawodników, którzy grają w Chicago – przyznał Kasprzyk. 
 
–  Nie nazwałbym tego porzuceniem miejsca pracy, bo jednak nie jedzie na wakacje, tylko jedzie do grupy, która trenuje w Polsce. Dla nas najważniejszym turniejem w tym roku są kwalifikacje olimpijskie – dodał sternik Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
 
Dyskusja w załączonym materiale wideo. 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze