Puchar Narodów Afryki: Algieria rywalem Senegalu w finale

Algieria pokonała Nigerię 2:1 (1:0) w półfinale piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. W finale zagra z Senegalem, który wcześniej wygrał z Tunezją 1:0 po dogrywce.

Algierczycy objęli prowadzenie pięć minut przed przerwą, kiedy po dośrodkowaniu piłkę do własnej bramki skierował William Troost-Ekong. W 72. minucie z rzutu karnego wyrównał Odion Ighalo.

Kiedy wydawało się, że do wyłonienia drugiego finalisty również potrzebna będzie dogrywka, decydującą bramkę strzelił Riyad Mahrez, który precyzyjnie wykonał rzut wolny sprzed pola karnego w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Wcześniej Senegal pokonał po dogrywce Tunezję 1:0. Decydująca o awansie bramka padła w pierwszej połowie dogrywki i była przypadkowa. Po dośrodkowaniu tunezyjski bramkarz niefortunnie piąstkował piłkę, a ta odbiła się od głowy Dylana Bronna, który tym samym zaliczył samobójczego gola. Senegal awansował do półfinału PNF po raz pierwszy od 17 lat i w piątek będzie miał okazję zdobyć trofeum po raz pierwszy w historii.

Algieria zagra w finale po raz trzeci. W 1980 roku przegrała decydujący mecz z... Nigerią 0:3, a dziesięć lat później sięgnęła po tytuł, wygrywając z tym samym rywalem 1:0.

Turniej w Egipcie zakończy się 19 lipca.