Uniwersjada w Neapolu zakończona, Polska 15. w tabeli medalowej

Piłkarze wodni Włoch pokonali ekipę USA 18:7 i zdobyli złoty medal Uniwersjady w Neapolu. Był to jedyny finał ostatniego dnia imprezy. Polacy wywalczyli łącznie 15 krążków: cztery złote, dwa srebrne i dziewięć brązowych, co dało im 15. miejsce w tabeli medalowej.

Pierwszą lokatę zajęła Japonia (33 złote, 21 srebrnych, 28 brązowych), a następne - Rosja (22-24-26), Chiny (22-13-8), USA (21-17-15), Korea Południowa (17-17-16) i Włochy (15-13-16).

Z Polaków na najwyższym stopniu podium stanęli: lekkoatleci Michał Rozmys w biegu na 1500 m, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Alicja Konieczek w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m.

Srebro zdobyła lekkoatletka Malwina Kopron w rzucie młotem oraz drużyna siatkarzy, która w sobotnim finale przegrała z Włochami 2:3. Po brąz sięgnęli natomiast: Patryk Dobek w biegu na 400 m ppł, Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą, Katarzyna Furmanek w rzucie młotem, lekkoatletyczna sztafeta mężczyzn 4x400 m (Wiktor Suwara, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Patryk Dobek), Patrycja Adamkiewicz w taekwondo, drużyna kobiet w taekwondo (Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska), pływak Filip Zaborowski na 800 m stylem dowolnym, szpadzistki Anna Mroszczak, Jagoda Zagała, Martyna Swatowska i Kamila Pytka w turnieju drużynowym oraz indywidualnie szpadzista Wojciech Kolańczyk.