Wojcianiec trzeci podczas Grand Prix w Jakubowicach. "Zabrakło trochę szczęścia"

Inne

W konkursie Grand Prix zawodów Silesia Equestrian Wojciech Wojcianiec zajął trzecie miejsce. - Mogłem walczyć o zwycięstwo, ale zabrakło szczęścia - powiedział Polak. Pierwsza pozycja przypadła Niemcowi, Davidowi Willowi.

Zawody Grand Prix zaliczane są do światowego rankingu. Do konkursu skoków przez przeszkody przystąpiło 35 par. Wojcianiec jeżdżący na koniu Chintablue zajął trzecią pozycję. Wygrał Will i jego koń Never Walk Alone. Drugie miejsce zajął Dalma Malhas na Toscania Malpic.

- Mogłem walczyć o zwycięstwo, ale miałem mało szczęścia. Na pierwszym nawrocie przytrafił mi się błąd. Parkour był bardzo trudny. Pierwszy nawrót to tylko cztery bezbłędne przejazdy. Dużo jeźdźców miało po jednym błędzie i czas przejazdu pierwszego decydował o wejściu do drugiego nawrotu - powiedział trzeci Wojcianiec.

- Przyjeżdżają tutaj mocni zawodnicy z dobrymi końmi. Zawody są w randze trzech gwiazdek i dlatego jest o co walczyć. Następne zawody już za tydzień. W Atenach finał Ligi Europejskiej i walka o wyjazd do Barcelony. Tam już przyjdzie nam rywalizować o kwalifikację olimpijską - dodał.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Mariusz Hawryszczuk, IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie