ATP w Newport: Awans Majchrzaka do drugiej rundy

Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy, czyli 1/8 finału turnieju ATP na kortach trawiastych w amerykańskim Newport (pula nagród 583 585 dol.). W poniedziałek polski tenisista pokonał grającego z tzw. dziką kartą Brytyjczyka Alastaira Graya 6:3, 6:4.

Pojedynek trwał godzinę i 11 minut. W drugim secie Polak przegrywał już 0:3 i 1:4, ale od tego momentu wygrał pięć kolejnych gemów.

W najnowszym rankingu ATP Majchrzak zajmuje 102. miejsce, natomiast jego rywal w ogóle nie jest klasyfikowany na światowej liście.

Rywalem Polaka w 1/8 finału będzie rozstawiony z numerem jeden Amerykanin John Isner, który w pierwszej rundzie miał wolny los.

Isner, znany m.in. z bardzo mocnego serwisu, trzykrotnie triumfował w Newport - w 2011, 2012 i 2017 roku.