Bednaruk usprawiediwia Heynena. "My o wszystkim wiedzieliśmy"

Siatkówka

Vital Heynen opuścił reprezentację Polski grającą w Lidze Narodów w Chicago przed meczem o trzecie miejsce i wrócił na zgrupowanie do Zakopanego. Za podjętą decyzję w Belga uderzyła fala krytyki. Jego asystent, który poprowadził zespół w starciu z Brazylią Jakub Bednaruk wziął selekcjonera w obronę. "My tu wszystko wiedzieliśmy. Odprawę zrobił sam" - napisał.

Reprezentacja Polski udała się na Final Six Ligi Narodów w mocno eksperymentalnym składzie. Złożona z młodych zawodnikiów z dodatkiem kilku doświadczonych graczy drużyna sprawiła ogromną niespodziankę zdobywając brązowy medal tej prestiżowej imprezy.

 

Zaskakujące były nie tylko znakomite wyniki naszego zespołu, ale także decyzja, jaką podjął trener Vital Heynen przed meczem o trzecie miejsce. Belg zdecydował się nie prowadzić drużyny w tym starciu. Powierzył tę misję Jakubowi Bednarukowi. Jego wybór nie spodobał się kibicom, którzy nie kryją niezadowolenia w mediach społecznościowych.

 

Bednaruk jest znany ze swojej aktywności na Twitterze. Nie mógł więc i tej sprawy pozostawić bez komentarza. Szkoleniowiec MKS Będzin wziął Belga w obronę. "To były najlepsze wakacje w życiu. Czytam rano (tutejszego czasu) o małej awanturce. Każdy może sobie ocenić zachowanie Vitala jak chce. Takie prawo, ale my tu wszystko wiedzieliśmy. Odprawę sam zrobił. Wspólnie przegadaliśmy możliwe scenariusze meczowe. „Prowadź mecz jak czujesz”" - napisał.

 

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze