Gdzie Heynen nie może, tam "Diabła" pośle! Bednaruk godnie zastąpił selekcjonera

Siatkówka

Poprowadził reprezentację Polski zaledwie w jednym meczu i... wywalczył medal ważnej imprezy. Jakub Bednaruk w roli głównego trenera zastąpił Vitala Heynena i doprowadził biało-czerwonych do zwycięstwa 3:0 nad Brazylią w spotkaniu o trzecie miejsce w turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago.

To prawdziwy ewenement w historii polskiej siatkówki! Bednaruk jednym meczem zapisał się w jej kronikach jako szkoleniowiec, który wywalczył z reprezentacją medal Ligi Narodów. Dość niespodziewanie dołączył do sztabu drużyny narodowej przed turniejem w Chicago i w jeszcze bardziej zaskakujących okolicznościach zastąpił pierwszego trenera. 
 
Heynen przed ostatnim meczem turnieju Final Six udał się do Zakopanego, by kontynuować zgrupowanie przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk Tokio 2020. W spotkaniu o brąz kadrę poprowadził Bednaruk i jego podopieczni pokonali w trzech setach Brazylię. W takich okolicznościach popularny "Diabeł" wywalczył swój pierwszy krążek z drużyną narodową. Być może nie ostatni... Może kiedyś będzie mu dane objąć fotel selekcjonera, o który już się w przeszłości ubiegał.
 
Jeden mecz, wygrany 3:0... 100 procent skuteczności! Mogę kończyć trenerską przygodę – zażartował trener po pokonaniu Brazylii. Zapowiedział też, że wywalczony medal przeznaczy na aukcję charytatywną na rzecz chorych dzieci. 
 
Jakub Bednaruk (rocznik 1976) to były siatkarz (rozgrywający); jako trener prowadził AZS Politechnikę Warszawską (2012–17), Chemik Bydgoszcz (2017–19), a od przyszłego sezonu przejmie ekipę MKS Będzin. Był również szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorów.
 
W załączonym materiale wideo prezentacja Polaków przed meczem z Brazylią.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze