Ibrahimovic wróci do Ajaksu? "Zrobiłbym lepszą robotę niż ktokolwiek inny"

Piłka nożna
Ibrahimovic wróci do Ajaksu? "Zrobiłbym lepszą robotę niż ktokolwiek inny"
fot. PAP

Zlatan Ibrahimovic podczas swojej długiej kariery zwiedził wiele klubów. Jednym z pierwszych był Ajax Amsterdam, w którym występował w latach 2001-2004. Szwed przyznał, że po zakończonej karierze może wrócić do holenderskiego klubu w roli dyrektora sportowego.

Ibrahimovic przez dwadzieścia lat grał w dziewięciu klubach. Pierwszym w piłce seniorskiej było Malmoe. Z niego trafił do Ajaksu, gdzie jego kariera wskoczyła na odpowiednie tory. W ekipie z Amsterdamu rozegrał 110 spotkań, strzelił 48 goli i zanotował 15 asyst. Właśnie z tą drużyną Szwed chciałby się związać po skończeniu kariery.

 

- Z reguły nie wracam do klubów, w których już grałem, ale być może po zakończeniu kariery mógłbym zostać dyrektorem w Ajaksie. Myślę, że zrobiłbym lepszą robotę niż ktokolwiek inny na tym stanowisku. To w dalszym ciągu mój klub w Holandii.Jestem dumny, że mogę być jego częścią. Zwłaszcza, kiedy widzę jak prezentują się w Europie. Dokonali rzeczy, jakich nikt się nie spodziewał. Klub wychował wielu świetnych piłkarzy. To wspaniała sprawa - powiedział "Ibra" w rozmowie z "De Telegraaf".

 

Obecnie Szwed pochodzenia bośniackiego i chorwackiego występuje w Los Angeles Galaxy. Zapewne wkrótce będzie planował zakończenie długiej kariery. W przeszłości obok Ajaksu reprezentował barwy takich klubów, jak Juventus, Inter Mediolan, FC Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain czy Manchester United.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze