Ibrahimovic przez dwadzieścia lat grał w dziewięciu klubach. Pierwszym w piłce seniorskiej było Malmoe. Z niego trafił do Ajaksu, gdzie jego kariera wskoczyła na odpowiednie tory. W ekipie z Amsterdamu rozegrał 110 spotkań, strzelił 48 goli i zanotował 15 asyst. Właśnie z tą drużyną Szwed chciałby się związać po skończeniu kariery.

 

- Z reguły nie wracam do klubów, w których już grałem, ale być może po zakończeniu kariery mógłbym zostać dyrektorem w Ajaksie. Myślę, że zrobiłbym lepszą robotę niż ktokolwiek inny na tym stanowisku. To w dalszym ciągu mój klub w Holandii.Jestem dumny, że mogę być jego częścią. Zwłaszcza, kiedy widzę jak prezentują się w Europie. Dokonali rzeczy, jakich nikt się nie spodziewał. Klub wychował wielu świetnych piłkarzy. To wspaniała sprawa - powiedział "Ibra" w rozmowie z "De Telegraaf".

 

Obecnie Szwed pochodzenia bośniackiego i chorwackiego występuje w Los Angeles Galaxy. Zapewne wkrótce będzie planował zakończenie długiej kariery. W przeszłości obok Ajaksu reprezentował barwy takich klubów, jak Juventus, Inter Mediolan, FC Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain czy Manchester United.