Kłos pogratulował Bednorzowi: Byłeś wielki Ananasku!

Siatkówka

Po zdobyciu brązowego medalu podczas turnieju Final Six Ligi Narodów, Karol Kłos opublikował na swoim profilu twitterowym wzruszający post. Odniósł się w nim do sprawowanej przez siebie funkcji kapitana reprezentacji, wysłanej do Chicago, a także pogratulował Bartoszowi Bednorzowi fenomenalnego występu.

Do Chicago reprezentacja Polski pojechała w mocno eksperymentalnym składzie. Selekcjoner Vital Heynen nie ukrywał, że tegorocznym priorytetem będzie dla Biało-Czerwonych sierpniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio. Z tego względu szansę na występy w turnieju Final Six otrzymali siatkarze spoza "pierwszego garnituru" przywdziewanego z reguły przez belgijskiego trenera. Kapitanem został zaś dwudziestodziewięcioletni Kłos, który za pośrednictwem Twittera skomentował to wyróżnienie.

 

"Co do nagród i drużyny marzeń Ligi Narodów... Największą nagrodą jest dla mnie to, że mogłem być kapitanem tej drużyny... a nie jakieś śmieszne wyróżnienia. Z całym szacunkiem dla Bendżiego. Byłeś wielki Ananasku!" - napisał Kłos.

 

 

Bednorz, nazywany również przez środkowego "Ananaskiem", był jednym z najlepiej spisujących się Polaków w Final Six, co zostało zresztą docenione nie tylko przez polskich kibiców. Zawodnika występującego na co dzień w Azimut Leo Shoes Modena, razem z Dmitrijem Wołkowem z Rosji, wybrano najlepszymi przyjmującymi finałów. Podobnego wyróżnienia, jeśli chodzi o środkowych, nie otrzymał z kolei również świetnie spisujący się Kłos. Statuetki powędrowały za to do Maxwella Holta (USA) i Iwana Jakowlewa (Rosja).

 

Obaj zostali za to docenieni przez selekcjonera, który zaprosił ich na zgrupowanie do Zakopanego, gdzie podstawowy skład reprezentacji Polski przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Podobne wyróżnienie spotkało Bartosza Kwolka (przyjmujący), Macieja Muzaja (atakujący) i Łukasza Kaczmarka (atakujący).

 

Nagrody indywidualne po turnieju Final Six Ligi Narodów 2019:

MVP: Matthew Anderson (USA).

rozgrywający: Micah Christenson (USA).
przyjmujący: Bartosz Bednorz (Polska), Dmitrij Wołkow (Rosja).
atakujący: Wiktor Poletajew (Rosja).
środkowi: Maxwell Holt (USA), Iwan Jakowlew (Rosja).
libero: Erik Shoji (USA).

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze