Pięciu siatkarzy z Final Six Ligi Narodów dołączy do kadry trenującej w Zakopanem!

Siatkówka
Pięciu siatkarzy z Final Six Ligi Narodów dołączy do kadry trenującej w Zakopanem!
fot. PAP/EPA

Decyzją trenera Vitala Heynena pięciu siatkarzy, którzy grali w turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago, dołączy do kadry, która trenuje na zgrupowaniu w Zakopanem – poinformował w studiu Polsatu Sport prezes PZPS Jacek Kasprzyk. Przypomnijmy, że Polacy przygotowują się tam do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Polacy pojechali do Chicago w eksperymentalnym składzie, mimo to sprawili sporą niespodziankę. Pokonali Brazylię 3:2, następnie Iran 3:1 w meczach grupowych i awansowali do półfinału. W nim przegrali z późniejszym triumfatorem, reprezentacją Rosji (1:3). W meczu o brązowy medal po raz drugi w Chicago zmierzyli się z Brazylijczykami i pewnie wygrali 3:0.
 
Po dobrym występie na turnieju Final Six, trener Heynen zadecydował, że pięciu siatkarzy dołączy do grupy trenującej w Zakopanem. Są to:
 
przyjmujący: Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek.
atakujący: Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj.
środkowy: Karol Kłos.
 
Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 zostanie rozegrany w dniach 9–11 sierpnia w Gdańsku. Zarówno trener Heynen, jak i włodarze Polskiego Związku Piłki Siatkowej uważają, że jest to najważniejsza impreza w tegorocznym kalendarzu reprezentacji. Biało-czerwoni po zgrupowaniu w Zakopanem rozegrają jeszcze mecze towarzyskie z Holandią (27–28 lipca) oraz wystąpią w Memoriale Wagnera (1–3 sierpnia). 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze