Silk Way Rally: Zwycięstwo Sonika, motocykliści w "10"

Moto
Silk Way Rally: Zwycięstwo Sonika, motocykliści w "10"
fot. PAP

Rafał Sonik wygrał klasyfikację quadów rajdu terenowego Silk Way, który prowadził z Rosji przez Mongolię do Chin. W rywalizacji motocyklistów ósmy był Adam Tomiczek, a dziesiąty Maciej Giemza (obaj Husqvarna). Zwyciężył Brytyjczyk Sam Sunderland (KTM).

Wśród kierowców samochodów bezkonkurencyjny okazał się zwycięzca ostatniego Rajdu Dakar Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota Hilux). Polacy nie startowali. Trzy czołowe miejsca w klasyfikacji ciężarówek zajęły rosyjskie Kamazy.

 

Silk Way jest uznawany za jeden z najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie. Jego tegoroczna edycja liczyła 5 tys. kilometrów, z czego połowa to odcinki specjalne. Start nastąpił 7 lipca w rosyjskim Irkucku, później uczestnicy pokonywali m.in. Pustynię Gobi, by dotrzeć do mety w chińskim mieście Dunhuang.

 

Sonik objął prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata. W Silk Way wystartowało tylko trzech zawodników na quadach. Ukończyło dwóch, bo drugi z Polaków Aleksander Lindner miał wypadek na przedostatnim etapie i wycofał się z rywalizacji.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie