Dziczek: Piłka jest okrutna i to pokazała

- Straciliśmy bramki po głupich błędach. W pierwszej połowie mieślimy przewagę, kontrolowaliśmy ten mecz, mieliśmy sytuacje, strzeliliśmy gola. W drugiej połowie coś się posypało. Piłka jest okrutna, pokazała to w tym meczu - powiedział Patryk Dziczek, piłkarz Piasta Gliwice, który przegrał z BATE Borysów 1:2 i odpadł w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Mariusz Hawryszczuk: Tak się zastanawiam po ludzku. Co się dzieje w waszych głowach?

Patryk Dziczek: W mojej głowie na pewno złość, bo wygrywaliśmy 1:0, a przegrywamy u siebie 1:2 po dwóch naszych błędach. Najpierw karny, a potem zawodnik BATE został sfaulowany w bocznym sektorze. Tracimy dwie bramki pod koniec meczu, więc na pewno towarzyszy nam złość i ból od środka, że nie udało nam się wygrać.

To boli pewnie tym bardziej, że odpadacie wcale jako nie gorszy zespół. Wręcz przeciwnie. Mamy w pamięci dobry mecz w Borysowie i także tutaj, do pewnego momentu.

Myślę, że oba mecze zagraliśmy na dobrym poziomie. Straciliśmy bramki po głupich błędach. W pierwszej połowie mieślimy przewagę, kontrolowaliśmy ten mecz, mieliśmy sytuacje, strzeliliśmy gola. W drugiej połowie coś się posypało. Może koncentracja, może w naszych głowach była myśl, że jesteśmy tak blisko. To na pewno błąd, jeżeli ktoś tak myśli. Piłka jest okrutna, pokazała to w tym meczu.

To był jeden z ostatnich meczów Patryka Dziczka w barwach Piasta?

Na ten moment nic nie jest jasne. Skupiam się na razie na najbliższych meczach. A co będzie, to jest przyszłość. Staram się nad tym nie zastanawiać. Chcę grać jak najlepsze zawody dla Piasta, pokazywać się z jak najlepszej strony. A co do transferu, to mogę czekać ze spokojem, zająć się piłką, bo nie chcę na razie o tym myśleć.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.