ICC: Fiorentina z dwoma Polakami w składzie lepsza od Chivas Guadalajara

W nocy z wtorku na środę rozpoczęły się najciekawsze letnie rozgrywki klubowe, czyli International Champions Cup. W pierwszym meczu ACF Fiorentina z Bartłomiejem Drągowskim i Szymonem Żurkowskim w składzie wygrała z meksykańskim Chivas de Guadalajara 2:1.

Dla Fiorentiny turniej International Champions Cup jest świetną okazją do przełamania się po nieudanym sezonie. "Violi" w rozgrywkach 2018/2019 Serie A zaprezentowali się fatalnie i w rezultacie do samego końca musieli drżeć o utrzymanie. Pomóc w odbiciu się od dna włoskiej drużynie ma dwóch Polaków. Pierwszym z nich jest Żurkowski, którego transfer do Florencji potwierdzony był już w styczniu, natomiast między "fioletowe słupki" wróci Drągowski, świetnie spisujący się ostatnio na wypożyczeniu w Empoli.

Byłego bramkarza Jagiellonii Białystok mogliśmy obserwować na boisku już od pierwszych minut meczu z Chivas de Guadalajara.

Początkowo to jednak bramkarz meksykańskiej ekipy miał więcej pracy - już w 6. minucie Włosi stworzyli sobie dogodną okazję do strzelenia gola, jednak tym razem zabrakło im szczęścia. Zimny pot musiał z kolei wystąpić Drągowskiemu na czoło w 11. minucie, gdy znajdujący się w sytuacji sam na sam rywal posłał piłkę tuż obok prawego słupka bramki Fiorentiny.

W prawdziwe tarapaty wpadł jednak w 25. minucie, gdy w kierunku pola karnego "Fiołków" pobiegł Chofis, a następnie uderzył lewą nogą z odległości około 20 metrów od bramki. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Federico Ceccheriniego i wpadła do siatki obok zdezorientowanego Polaka.

Dwie minuty później był już remis, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego świetnie w polu karnym ekipy z Guadalajary zachował się syn trenera Atletico Madryt, Giovanni Simeone, który głową skierował piłkę do bramki.

W 36. minucie Drągowski stanął na wysokości zadania, gdy fenomenalnie wyczekał Alana Pulido podczas wykonywanego przez Meksykanina rzutu karnego. Polak nie rzucił się od razu w stronę któregokolwiek z słupków i z łatwością załapał piłkę lecącą w odległości metra od jego lewej nogi.

Wynik w 52. minucie ustalił Riccardo Sottil, który kapitalnie zakręcił obrońcą rywali w polu karnym, a następnie technicznym strzałem po ziemi zmieścił piłkę tuż obok lewego słupka bramki.

Dziesięć minut później na boisku zobaczyliśmy Żurkowskiego, który zastąpił Marco Benassiego. Drągowski rozegrał z kolei cały mecz.

ACF Fiorentina - Chivas de Guadalajara 2:1 (1:1)
Bramki: Simeone 27', Sottil 52' - Chofis 25'.

Najciekawszy i najbardziej emocjonujący turniej piłkarski lata 2019 w Polsacie Sport Premium i na kanałach sportowych Polsatu.

Program International Champions Cup 2019:

ACF Fiorentina - Chivas de Guadalajara 2:1 (SeatGeek Stadium, Bridgeview, USA)

18.07.2019 godz. 5:00: Arsenal Londyn - Bayern Monachium (Dignity Health Sports Park, Carson, USA) - Polsat Sport

20.07.2019 godz. 13:30: Manchester United - Inter Mediolan (National Stadium, Singapur) - Polsat Sport Extra

20.07.2019 godz. 22:00: Benfica Lizbona - Chivas de Guadalajara (Levi's Stadium, Santa Clara, USA) - Polsat Sport Extra

21.07.2019 godz. 0:00: Arsenal Londyn - ACF Fiorentina (Bank of America Stadium, Charlotte, USA) - Polsat Sport Extra

21.07.2019 godz. 2:00: Bayern Monachium v Real Madryt (NRG Stadium, Houston, USA) - Polsat Sport Extra

21.07.2019 godz. 13:30: Juventus Turyn - Tottenham Hotspur (National Stadium, Singapur) - Polsat Sport Extra

24.07.2019 godz. 1:00: Real Madryt - Arsenal Londyn (FedEx Field, Landover, USA) - Polsat Sport

24.07.2019 godz. 3:00: Bayern Monachium - AC Milan (Arrowhead Stadium, Kansas City, USA) - Polsat Sport

24.07.2019 godz. 3:00: Chivas de Guadalajara - Atletico Madryt (Globe Life Park, Arlington, USA) - Polsat Sport Extra

24.07.2019 godz. 13:30: Juventus Turyn - Inter Mediolan (Nanjing Olympic Sports Complex, Nanjing, Chiny) - Polsat Sport Extra

25.07.2019 godz. 2:00: ACF Fiorentina - Benfica Lizbona (Red Bull Arena, Harrison, USA) - Polsat Sport

25.07.2019 godz. 13:30: Tottenham Hotspur - Manchester United (Hongkou Football Stadium, Szanghaj, Chiny) - Polsat Sport Extra

27.07.2019 godz. 2:00: Real Madryt - Atletico Madryt (Metlife Stadium, East Rutherford, Foxboro, USA) - Polsat Sport

28.07.2019 godz. 21:00: AC Milan - Benfica Lizbona (Gillette Stadium, USA) - Polsat Sport

03.08.2019 godz. 18:30: Manchester United - AC Milan (Principality Stadium, Cardiff, Walia) - Polsat Sport

04.08.2019 godz.16:00: Tottenham Hotspur - Inter Mediolan (Tottenham Hotspur Stadium, Londyn Anglia) - Polsat Sport

10.08.2019 godz. 18:00: Atletico Madryt - Juventus Turyn (Friends Arena, Sztokholm, Szwecja) - Polsat Sport

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea Londyn. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek. Tylko na kanałach Polsat Sport Premium można było zobaczyć na żywo wszystkie mecze Copa America.