Liga Mistrzów: Świerczok zmarnował "jedenastkę". Łudogorec Razgrad odpadł z rozgrywek

Napastnik Łudogorca Razgrad Jakub Świerczok będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o rewanżowym meczu z Ferencvarosem (2:3) w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W 28. minucie w fatalnym stylu zmarnował "jedenastkę".

Świerczok, przy stanie 2:1 dla rywali, mógł doprowadzić do remisu. Polak chciał strzelić jak Antonin Panenka, jednak bramkarz zdołał obronić jego uderzenie. Po przerwie Świerczok nie wyszedł już na boisko… Drugi z Biało-Czerwonych, czyli Jacek Góralski, rozegrał pełne 90 minut. Bułgarzy przegrali po raz drugi z Ferencvarosem i pożegnali się z marzeniami o Lidze Mistrzów.

W środę błysnął były piłkarz Jagiellonii Białystok Dani Quintana. Hiszpan strzelił gola w doliczonym czasie gry meczu z Partizani Tirana, przypieczętowując zwycięstwo i awans Karabachu Agdam.

Kamil Biliński (Riga FC) przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Jego drużyna odpadła po rzutach karnych z Dundalk FC i zagra z Piastem Gliwice w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy.

Wyniki rewanżowych meczów 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

Riga FC - Dundalk FC 0:0, k. 4:5

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Dundalk FC

AIK Sztokholm - Ararat-Armenia 3:1 (0:0)

Bramki: Henok Goitom 47, 52, Sebastian Larsson 62 (k) - Anton Kobyalko 77

Pierwszy mecz: 2:1. Awans: AIK Sztokholm

Karabach Agdam – Partizani Tirana 2:0 (0:0)

Bramki: Filip Ozobić 51, Dani Quintana 90+4

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Karabach Agdam

Rosenborg Trondheim - Linfield 4:0 (1:0)

Bramki: Anders Konradsen 20, 51, David Akintola 69, Pal Andre Helland 85

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Rosenborg Trondheim

Łudogorec Razgrad – Ferencvaros 2:3 (1:2)

Bramki: Georgi Terziev 24, Marcel Heister 69 (s) - Ihor Kharatin 17, Michal Skvarka 21, Tokmac Nguen 48

Czerwona kartka: Cosmin Moti (82, za faul, Łudogorec Razgrad)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.