Liga Mistrzów: Koniec marzeń Piasta. Awans BATE

W rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów ekipa Piasta Gliwice w niesamowitych okolicznościach przegrała z BATE Borysów 1:2 i odpada z dalszej rywalizacji. Mistrzowie Polski długo prowadzili 1:0 i dominowali nad Białorusinami. Niestety, w ostatnim kwadransie za sprawą prostych błędów stracili dwa gole.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo spokojne. Gra toczyła się w środku pola, lecz chwilę później inicjatywę przejęli goście, którzy zepchnęli piłkarzy Piasta w ich pole karne. Mistrzom Białorusi brakowało jednak finalizacji, mimo sporego posiadania piłki. Wydawało się, że gliwiczan czeka ciężka przeprawa i stawianie popularnego "autobusu" przez większą część spotkania. Nic bardziej mylnego.

Po kwadransie gry podopieczni Waldemara Fornalika przebudzili się i zaczęli atakować. Efektem bramka w 21. minucie autorstwa Jakuba Czerwińskiego, który wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła Joela Valencii. To zdecydowanie natchnęło gliwicki zespół, który złapał drugi oddech. Do końca pierwszej połowy mistrzowie Polski nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, samemu mogąc podwyższyć prowadzenie. W jednej z sytuacji doszło bowiem do sporej kontrowersji. W polu karnym BATE upadł Martin Konczkowski, lecz sędzia nie dopatrzył się faulu.

W drugiej połowie należało spodziewać się coraz mocniejszych ataków przyjezdnych. Piast jednak imponował pressingiem oraz dyscypliną taktyczną. Gospodarze konsekwentnie zatrzymywali zawodników BATE już na ich połowie, chociaż należy przyznać, że nie postawili oni zbyt wysokiej poprzeczki. - Momentami ich gra wygląda bezradnie - stwierdził komentujący to spotkanie Mateusz Borek. I trudno nie zgodzić się z naszym komentatorem, ponieważ przyjezdni nie wyglądali na drużynę, która jest zaprawiona w europejskich bojach.

W 61. minucie jedną z nielicznych ofensywnych akcji przeprowadzili goście. Obrońcy uciekł Maksim Skawysz, który przyjęciem piłki wypracował sobie pozycję do strzału. Jego uderzenie powędrowało jednak obok dalszego słupka. Piast największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry.

Przewaga ekipy Fornalika nie podlegała dyskusji, lecz to wynik w dwumeczu determinował emocje. Jeden błąd i utrata gola sprawiała, że kibice byliby świadkami dogrywki. Mieli to na uwadze mistrzowie Polski, którzy z minuty na minutę zaczęli coraz bardziej szanować rezultat.

Ostatnie fragmentu regulaminowego czasu gry to spodziewana inicjatywa BATE. W momencie, kiedy Piast miał wszystko pod kontrolą, doszło do nieprawdopodobnej sytuacji, w której swojego rywala faulował Frantisek Plach. Bramkarz gliwiczan kompletnie niepotrzebnie opuścił swoje pole bramkowe i sprokurował jedenastkę, którą na gola zamienił Hervaine Moukam.

Dobra gra Piasta runęła niczym domek z kart. W 87. minucie drugi cios zadali mistrzowie Białorusi. Dośrodkowanie z lewego skrzydła strzałem głową na bramkę zamienił Zachar Wołkow, który kompletnie zaskoczył stojącego na linii Placha.

Dobrze grający gliwiczanie w szokujący sposób musieli pogodzić się z porażką i odpadnięciem z dalszej fazy eliminacji Ligi Mistrzów. To jednak nie koniec gry w pucharach. W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy rywalem polskiego zespołu będzie Riga FC.

Piast Gliwice - BATE Borysów 1:2 (1:0)

Bramki: Czerwiński 21 - Moukam 82 (k), Zachar Wołkow 87

Piast: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski (83. Gerard Badía), Patryk Dziczek, Tom Hateley, Joel Valencia, Jorge Félix (87. Dani Aquino) - Piotr Parzyszek

BATE: Anton Cziczkan - Aleksiej Rios, Zachar Wołkow, Slobodan Simović, Aleksandar Filipović - Maksim Skawysz, Jewgienij Bieriozkin (75. Hervaine Moukam), Jewgienij Jabłonskij, Dmitrij Baga, Igor Stasiewicz - Jasse Tuominen (57. Nemanja Milić)

Żółte kartki: Plach - Jabłonskij

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Koniec meczu! Piast w niesamowitych okolicznościach przegrywa 1:2 z BATE i odpada z dalszej fazy eliminacji do Ligi Mistrzów. Polski zespół zagra w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy, gdzie czeka już ekipa Riga FC. Dziękujemy za śledzenie relacji.

Trzy minuty doliczone. Gra Piasta runęła niczym domek z kart...

Zmiana w ekipie Piasta. Aquino za Felixa.

W tej chwili Piast potrzebuje dwóch goli do awansu...

To jest wręcz nieprawdopodobne. Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne. Piłkę musnął Zachar Wołkow, który kompletnie zaskoczył stojącego na linii Placha...

TO JEST PRAWDZIWY DRAMAT PIASTA! GOL DLA BATE!

Plach ukarany żółtką kartką za przewinienie. Doszło także do zmiany. Plac gry opuścił Konczkowski, a w jego miejsce Gerard Badia.

To jest nieprawdopodobne. Piast miał wszystko pod kontrolą. Czyżby dogrywka?

Moukam i gol...

Zupełnie niepotrzebny faul Placha, który wyszedł z pola bramkowego...

Nie!!!!!!!!! Mamy rzut karny dla BATE! Ależ dramat!!!

Piłka odbiła się od muru i "tylko" rzut rożny dla gości.

Faulowany Moukam przed polem karnym Piasta. Niebezpieczny moment.

Cały czas świetnie w destrukcji gra Piast. A to już 78. minuta...

Zapowiadana zmiana w ekipie BATE. Za Berezkina pojawia się Hervaine Moukam.

Rzut rożny dla BATE.

Szykuje się druga zmiana w zespole gości.

Tym razem Milić z dystansu, ale obok bramki. Był rykoszet, a więc rzut rożny.

Parzyszek zza pola karnego. Jego strzał "wypluł" przed siebie Chichkan.

I znowu stały fragment gry. Rzut rożny dla Piasta.

Nieudana próba Kirkeskova. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem byłoby podanie.

Przed szansą BATE. Świetnie uwolnił się spod opieki obrońcy Maksim Skawysz, lecz jego strzał powędrował obok dalszego słupka.

Rzut rożny dla Piasta. I znowu groźnie. Piłka jednak minęła wszystkich piłkarzy gliwickiego zespołu. Od bramki BATE.

Nemanja Milić za Tuominena w ekipie BATE. To pierwsza roszada w tym meczu.

Znowu gorąco w polu karnym BATE. Rzut rożny dla Piasta. "Gdzie jest Jakub Czerwiński?" pytają się nasi komentatorzy.

Co zaznaczyli nasi komentatorzy - Mateusz Borek oraz Jacek Zieliński. "BATE jest kompletnie oddalone od pola karnego Piasta". Dobra gra miejscowych.

Oba zespoły bez zmian.

Zaczynamy drugą połowę!

Wiemy już, że triumfator pary Piast - BATE zmierzy się w kolejnej rundzie z Rosenborgiem Trondheim.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Piast prowadzi po bramce Jakuba Czerwińskiego 1:0. Wracamy za kwadrans. Jest dobrze.

I znowu Czerwiński! Tym razem jego strzał powędrował w bramkarza.

Był rzut rożny dla BATE, a następnie szybka kontra Piasta. Strzał zza pola karnego oddał Parzyszek. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

Dośrodkowanie z głębi pola Kirkeskova, ale zabrakło wykończenia.

Jewgienij Jabłonskij ukarany żółtą kartką za faul.

Dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale zabrakło finalizacji.

Strzelony gol ewidentnie pozwolił gliwiczanom złapać drugi oddech. Ich gra wygląda coraz lepiej.

Próba z dystansu Valencii, ale broni dobrze ustawiony Chichkan.

Ważny gol w trudnym momencie, kiedy to piłkarze BATE mieli inicjatywę. W dwumeczu jest 2:1 dla mistrza Polski. Białorusini potrzebują gola do dogrywki.

Piast obejmuje prowadzenie! Dośrodkowanie Valencii z lewego skrzydła na głowę Czerwińskiego, który najwyżej wyskoczył i strzałem głową trafił do siatki!

Gooooooooooooooooooooooooooooooool!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rzut wolny dla Piasta kilkanaście metrów od pola karnego BATE.

Wreszcie dobra akcja Piasta. Jorge Felix otrzymał podanie z prawego skrzydła i oddał strzał z pierwszej piłki. Futbolówka jednak powędrowała prosto w rękawice bramkarza.

Indywidualna akcja Bagi, który pada na murawę na połowie Piasta, lecz sędzia pozostaje niewzruszony. Gramy dalej.

I pierwszy strzał piłkarzy BATE. Z powietrza zza pola karnego uderzał Tuominen. Futbolówka powędrowała obok słupka.

Ofensywna akcja gości, którzy zamknęli Piasta w swoim polu karnym. Na szczęście dla mistrza Polski udało się wybić piłkę. Inicjatywa jest jednak po stronie rywala.

Faulowany Jorge Felix na swojej połowie. Trener Fornalik domagał się od sędziego pokazania żółtej kartki zawodnikowi BATE.

Piast spokojne buduje akcje od swojej połowy.

Pierwsze minuty to walka w środku pola.

Zaczynamy!

Antti Munukka to sędzia główny z Finlandii.

W składzie gości doszło do jednej zmiany. Na rozgrzewce kontuzji doznał Willumsson, którego zastąpi Jewgienij Berezkin.

Oba zespoły już na murawie.

Skończyło się studio w Polsacie Sport Premium. A to oznacza, że lada moment rozpoczniemy arcyciekawie zapowiadające się spotkanie!

W Gliwicach zapowiadany jest komplet publiczności.

Skład gości.

Zachęcamy także do posłuchania naszego eksperta, Artura Wichniarka. Co były reprezentant Polski sądzi o rewanżu?

Wichniarek: Żeby wyeliminować BATE, Piast będzie musiał wspiąć się na wyżyny

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

W gotowości są już nasi wysłannicy w Gliwicach, komentujący to spotkanie Mateusz Borek oraz prowadzący studio w Polsacie Sport Premium Tomasz Smokowski.

Bramkowy remis z pierwszego meczu wyjazdowego to niewątpliwie cenna zaliczka, lecz ekipa BATE posiada spore doświadczenie w europejskich pucharach...

Liga Mistrzów: BATE specjalistą od odrabiania strat. Czy Piast przerwie świetną passę?

Ważna informacja. W takim składzie zagra ekipa mistrza Polski.

Oddajemy głos strzelcowi gola dla Piasta w pierwszym meczu w Borysowie.

Parzyszek: Dobrze znamy BATE. W środę stać nas na niespodziankę

Przed rewanżowym starciem podopieczni Waldemara Fornalika zagrali o Superpuchar Polski, przegrywając z Lechią Gdańsk 1:3. Poniżej prezentujemy skrót z tego spotkania.

Superpuchar Polski: Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3. Skrót meczu

Witamy w relacji rewanżowego meczu pierwszej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. O godz. 20:00 Piast Gliwice zmierzy się z BATE Borysów. W pierwszym starciu obu ekip padł remis 1:1.