MŚ siatkarek U-20: Porażka Polek na inaugurację drugiej rundy

Polska przegrała z Turcją 1:3 (26:24, 23:25, 21:25, 18:25) w meczu grupy F mistrzostw świata juniorek w meksykańskim Aguascalientes. W innym spotkaniu tej grupy USA zmierzą się z Japonią.

Rozpoczęła się druga runda czempionatu. Osiem zespołów walczy o medale. W grupie E rywalizują Włochy, Chiny, Rosja i Brazylia. Dzisiejszy przeciwnik podopiecznych trenera Waldemara Kawki w pierwszej fazie mistrzostw zajął w grupie drugie miejsce, za Rosją, a przed Serbią. Polki były pierwsze wyprzedzając Chiny, Peru oraz Egipt.

Początek spotkania z Turczynkami był wyrównany (7:7). Następnie rywalki wyszły na prowadzenie (10:13). Miały wyraźną przewagę w bloku (0-5). Następnie gra się wyrównała z minimalną przewagą polskich siatkarek (18:17). Zespół Turcji znowu wyszedł na prowadzenie (21:19, 23:21), ale końcówka była znakomita w wykonaniu biało-czerwonych, które w tym secie miały przewagę w ataku.

Po wyrównanym początku (8:8) rywalki uzyskały przewagę, którą powiększały z każdą akcją (13:20). Było jeszcze 23:18 dla Turczynek i polski zespół rozpoczął brawurowy finisz i niewiele brakowało, żeby zakończył się on powodzeniem.

Do połowy trzeciej partii inicjatywa należała do polskiego zespołu, który prowadził m.in. 12:8 i 14:12. W kolejnych akcjach więcej z gry miały Turczynki, które mając przewagę 21:19 i 24:20 pewnie wygrały końcówkę. W czwartym secie Turczynki od stanu 16:16 uzyskały wyraźną przewagę.