The Open: Kto faworytem najważniejszego turnieju golfowego świata?

Inne

W czwartek 18 lipca rusza 148. edycja najstarszego turnieju golfowego The Open. Tym razem miejscem zmagań będzie pole Royal Portrush w Irlandii Północnej. W zawodach weźmie udział 156 golfistów z całego świata. Transmisje turnieju The Open na sportowych antenach Polsatu oraz na Polsatsport.pl.

The Open Championship wracają do Irlandii Północnej. Na łysych polach "Links" o tytuł najlepszego golfisty powalczą najlepsi zawodnicy, w tym Amerykanie, którzy zawsze uchodzą za faworytów wielkoszlemowych imprez. British Open to jedyna impreza z czterech najważniejszych, która nie odbywa się w USA. Chociaż gracze ze Stanów Zjednoczonych nie przepadają za warunkami panującymi pogodowymi panującymi w Wielkiej Brytanii, zdają sobie sprawę z rangi rozgrywek w Zjednoczonym Królestwie.

- Pola "Links" wymagają sprytu. Amerykanie na takich polach nie grają, chociaż stanowią połowę golfistów z całego świata. Niewątpliwie są najlepsi w tej dyscyplinie. W The Open europejska czołówka się mobilizuje - powiedział Andrzej Person, znawca golfa, ekspert Polsatu Sport.

Zwycięzca turnieju zgarnie blisko 2 miliony dolarów. W 2018 roku triumfował Włoch Francesco Molinari, kiedy to zawody odbywały się na polach w północnej Szkocji. Teraz nie jest wymieniany wśród zwycięzców, podobnie jak największa gwiazda światowego golfa, Tiger Woods. Popularny Amerykanin triumfował w The Open trzykrotnie i chociaż nie jest kandydatem do końcowego triumfu, to na niego będą zwrócone oczy większości kibiców w Irlandii Północnej.

- Wiadomo, że jest to najważniejszy turniej na świecie, chociaż Amerykanie się z tym nie zgadzają, to każdy chce zdobyć to trofeum. Na pewno największą szansę ma Brooks Koepka, ale jak zwykle szanse ma Tiger Woods. Nikt się nie zdziwi, jeśli uda mu się zwyciężyć, ponieważ on jest zjawiskiem w tym sporcie - dodał.

Transmisja turnieju The Open na sportowych antenach Polsatu oraz na Polsatsport.pl od czwartku 18 lipca.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze