Białoruskie media: Wielki comeback BATE

Piłka nożna

- BATE udało się wyrwać zwycięstwo w dramatycznej końcówce meczu – napisał w komentarzu po wygranym meczu z Piastem Gliwice portal sport.tut.by. - Wygraliśmy dzięki doświadczeniu – skomentował awans trener borysowian Alaksiej Baha.

Białoruskie media szczegółowo opisują przebieg środowego meczu pierwszej rundy elimnacji LM pomiędzy borysowskim BATE i gliwickim Piastem, pisząc o „dramatycznej końcówce”, nagłym zwrocie akcji i w końcu wielkim „comebacku BATE”. - Borysów zagrał w swoim stylu. Najpierw zrobił wielki bałagan, a potem bohatersko wyszedł z sytuacji – napisała internetowa „Trybuna”.

 

Rzeczywiście, jak piszą media, po meczu 1:1 w Borysowie lekka przewaga była po stronie Polaków. Białorusini grali bez kilku ważnych zawodników, w tym Stanisława Drahuna, który w pierwszym meczu dostał czerwoną kartkę. - Gospodarzy urządzał wyjściowy wynik 0:0, jednak nie siedzieli pod bramką, a ostro ruszyli do przodu – pisał sport.tut.by.

 

Sytuacja zmieniła się radykalnie po wyjściu na boisko pod koniec drugiej połowy Milica i Moukama i ostatecznie mecz zakończył się przegraną Piasta 1:2.

 

Według trenera mistrza Białorusi, który przed meczem w Gliwicach nie wykluczał przegranej swojej drużyny, o wyniku zadecydowało doświadczenie. - Na sto procent. Sytuację kadrową mamy rzeczywiście nie najlepszą. Zostawiliśmy w rezerwie Milica i Moukama, ludzi, którzy mają doświadczenie i umiejętności, by wzmocnić drużynę. Obaj wyszli i odwrócili grę – ocenił Baha.

 

WYNIKI I TERMINARZ ELIMINACJI LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie