ICC: Gol Lewandowskiego nie wystarczył. Arsenal wygrywa z Bayernem

W meczu International Champions Cup Arsenal pokonał Bayern Monachium 2:1. W wyrównanym spotkaniu"The Gunners" zwyciężyli, dzięki bramce w końcówce spotkania. "Bawarczykom" nie pomógł nawet gol Roberta Lewandowskiego zdobyty w drugiej części gry.

"Kanonierzy" potraktowali spotkanie poważnie. Menedżer Unai Emery, już w pierwszej połowie wystawił silną jedenastkę. Świadczy o tym obecność Alexandre'a Lacazette'a, Pierre-Emericka Aubameyanga, czy Henrikha Mkhitaryana. Pomimo mocnego składu "The Gunners", zawodnicy schodzili na przerwę przy stanie 0:0.

W drugiej odsłonie meczu Niko Kovac wzmocnił jedenastkę Bayernu. Na placu zameldował się Robert Lewandowski, który przejął opaskę kapitańską. Zmiany w składzie "Bawarczyków" nie poskutkowały niczym dobrym, ponieważ to Arsenal objął prowadzenie w 49. minucie. Dośrodkowanie Aubameyanga niefortunnie przeciął Louis Poznanski, nieumyślnie pakując piłkę do własnej bramki.

Na wyrównanie Bayernu przyszło nam czekać do 71. minuty. Wtedy to po krótkiej wymianie podań w poprzek pola karnego Arsenalu, Serge Gnabry, były "Kanonier" dośrodkował piłkę idealnie na głowę Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski precyzyjnym strzałem pokonał Damiana Martineza i zmienił stan gry na 1:1.

W końcówce do głosu ponownie doszli "The Gunners". Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Eddie Nketiah. 20-letni Anglik z najmniejszej odległości umieścił piłkę w siatce i zapewnił zwycięstwo Arsenalowi.

Arsenal - Bayern 2:1 (0:0)
Bramki: Poznanski 49 (s), Nketiah 88 - Lewandowski 71

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea Londyn. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek. Tylko na kanałach Polsat Sport Premium można było zobaczyć na żywo wszystkie mecze Copa America.