Liga Europy: Wstydu nie było. Legia z awansem do kolejnej rundy

Legia Warszawa uniknęła kompromitacji i wyeliminowała z Ligi Europy gibraltarską ekipę Europa FC. Gospodarze w rewanżu szybko rozpoczęli strzelanie, bo już w pierwszym kwadransie trafienia zanotowali Carlitos i Sandro Kulenovic. Hiszpan swojego drugiego gola dołożył też po przerwie. W kolejnej fazie eliminacji rywalem "Wojskowych" będą piłkarze fińskiego KuPS Kuopio.

Legia szybko ruszyła do ataku i już w 7. minucie otworzyła wynik. Piłkę w okolice pola karnego dośrodkował William Remy, futbolówkę przejął Carlitos i celnym strzałem pokonał golkipera gości. Po chwili na 2:0 mógł podwyższyć Dominic Nagy, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki Dayle'a Coleinga.

Co nie powiodło się Węgrowi, chwilę później udało się Kulenoviciowi. Składną akcją z prawej strony popisali się Arvydas Novikovas i Marko Vesovic, reprezentant Czarnogóry dośrodkował w pole karne, gdzie przytomnie zachował się młody Chorwat i zanotował swoje pierwsze trafienie w europejskich pucharach.

W przerwie Aleksandar Vukovic dokonał jednej zmiany w składzie. Nagy ucierpiał w starciu z rywalem pod koniec pierwszej połowy i w jego miejsce na murawie pojawił się Salvador Agra. Kilka minut później czerwoną kartkę zobaczyły defensor gości Sergio Sanchez, który faulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Carlitosa.

W 60. minucie Hiszpan raz jeszcze wpisał się na listę strzelców. Z prawej strony dogrywał Agra, uderzenie Novikovasa zostało zablokowane, ale piłka trafiła pod nogi byłego napastnika Wisły Kraków, który umieścił futbolówkę w siatce. Mimo gry w osłabieniu, goście zanotowali kilka wypadów w okolice pola karnego gospodarzy. Z ich ataków nie wychodziło jednak nic konkretnego, podobnie zresztą jak z prób Legii i spotkanie zakończyło się trzybramkowym zwycięstwem "Wojskowych".

W II rundzie eliminacji do Ligi Europy zawodnicy Legii zmierzą się z Kuopion Palloseura. Fiński klub we wcześniejszej fazie wyeliminował białoruski FK Vitebsk. Podopieczni Jani Honkavaary u siebie wygrali 2:0, a na wyjeździe zremisowali 1:1.

Legia Warszawa - Europa FC 3:0 (2:0)
Bramki: Carlitos 7, 60, Kulenovic 13

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Mateusz Wieteska, William Remy, Artur Jędrzejczyk - Andre Martins (70. Tomasz Jodłowiec), Walerian Gwilia - Dominik Nagy (46. Salvador Agra), Carlitos, Arvydas Novikovas - Sandro Kulenovic (63. Jarosław Niezgoda)

Europa FC: Dayle Coleing - Ibrahim Ayew, Olmo, Sergio Sanchez, Jayce Olivero - Juanpe, Mustapha Yahaya, Alex Quillo (61. Marco Rosa), Liam Walker - Adrian Gallardo (68. Manu Dimas), Tjay De Barr (55. Fernando Velasco)

Żółta kartka: Remy, Wieteska - Rosa
Czerwona kartka: Sanchez

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Legia Warszawa

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.