MMA Polska: Trener Materli i Bedorfa dołącza do stowarzyszenia

Sporty walki

MMA Polska rośnie w siłę. Do grona ekspertów współpracujących ze stowarzyszeniem dołączył Piotr Bagiński, jeden z prekursorów brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce i twórca jednego z najważniejszych klubów MMA na polskim rynku, czyli Berserkers Team Szczecin.

Bagiński posiada czarny pas w judo i BJJ. Jest nie tylko byłym mistrzem Polski w tej dyscyplinie, ale również medalistą mistrzostw Europy oraz trenerem kadry narodowej w grapplingu.

 

W swojej karierze konkurował również z powodzeniem w mieszanych sztukach walki. W roku 2004 stoczył legendarny już dziś 30-minutowy pojedynek z Tomaszem Drwalem, który zakończył się remisem.

 

Pod skrzydłami Piotra Bagińskiego trenują tak znane postacie świata MMA jak: Michał Materla, Tomasz Narkun czy Karol Bedorf.

 

Do grona stowarzyszenia wcześniej dołączyli uznani na naszym krajowym podwórku trenerzy - Szymon Bońkowski, Mariusz Linke, Łukasz Zaborowski, Paweł Derlacz, Piotr Jeleniewski czy Michał Mankiewicz.

 

O Stowarzyszeniu MMA Polska

 

Organizacja powołana do reprezentowania środowiska Mieszanych Sztuk Walki w debacie publicznej oraz w mediach. Głównym celem Stowarzyszenia jest dbanie o pozytywny wizerunek MMA, scalenia amatorskiego środowiska, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

 

MMA Polska zajmie się edukacją młodzieży, szkoleniem zawodników i trenerów, zadba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji oraz będzie organizować wiele projektów społecznych. Jako jedyna polska organizacja MMA POLSKA jest zrzeszona w strukturach światowego związku - International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF). Tym samy również jako jedyna Organizacja będzie reprezentować polskie MMA na arenie międzynarodowej.

 

Nadrzędną misją jaka przyświeca Stowarzyszeniu, jest rozwój MMA, jako dyscypliny sportowej. MMA Polska odwołuje się przy tym do idei olimpijskiej, idei, w myśl której sport ma łączyć, a nie dzielić. Organizacja będzie promować MMA jako sport dla każdego, niezależnie od pochodzenia, majątku, rasy czy religii. Misją organizacji jest edukacyjna praca u podstaw, która ma służyć minimalizowaniu ryzyka w tej dyscyplinie. Olimpijski duch i rywalizacja w duchu fair play to zasady, które Stowarzyszenie będzie wpajać najmłodszym pokoleniem. W wymiarze długoterminowym, oprócz zindeksowania i scalenia rynku, celem jest wprowadzenie MMA na łono dyscyplin obecnych na Igrzyskach Olimpijskich.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze