MŚ siatkarzy U-21: Polska - Brazylia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Po emocjach związanych ze zmaganiami seniorów w Lidze Narodów siatkarzy, czas na rozgrywki w wydaniu młodzieżowym. Do akcji wkraczają zawodnicy do lat 21, którzy w czwartkowe popołudnie rozpoczną zmagania na mistrzostwach świata w Bahrajnie. Pierwszym grupowym rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Brazylii. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Kilka dni temu dorosła reprezentacja Polski zwyciężyła Canarinhos bez straty seta w meczu o brązowy medal Ligi Narodów. Kibice Biało-Czerwonych liczą z pewnością, że o podobny wynik pokuszą się ich młodsi koledzy. Oprócz wymienionych drużyn, w grupie D ujrzymy także zespoły Kanady oraz Włoch.

 

Polacy to obrońcy mistrzowskiego tytułu w tej kategorii wiekowej. W 2017 roku na mundialu do lat 21 w Czechach podopieczni Sebastiana Pawlika oraz Macieja Zendeła w kapitalnym stylu wywalczyli złoty medal, pokonując w finale Kubę bez straty seta. Warto zaznaczyć, że nasi siatkarze z roczników '97 oraz '98 zyskali miano dominatorów, ponieważ zwyciężali we wszystkich możliwych rozgrywkach, wygrywając w tym czasie 48 meczów z rzędu. Kilku siatkarzy z tamtej kadry z przytupem zadebiutowało w pierwszej reprezentacji, a pozostali czekają w kolejce.

 

W ich ślady postarają się pójść obecni reprezentanci Polski do lat 21 z rocznika '99 oraz 2000. W kadrze znajduje się m.in. młodszy brat Rafała Szymury, Kamil - libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wśród powołanych przez Michała Bąkiewicza nie brakuje zawodników, którzy zbierali szlify na parkietach pierwszoligowych. To z pewnością pomoże im w rywalizacji z rówieśnikami.

 

Polacy dotychczas trzykrotnie sięgali po złoto w tej kategorii wiekowej. Oprócz wspomnianego 2017 roku, udało się stanąć na najwyższym stopniu podium w 1997 oraz 2003 roku. Jak będzie tym razem?

 

WYNIKI I TERMINARZ MŚ SIATKARZY U-21

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Brazylia o godz. 15:30 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie