Nieoczekiwany zwrot ws. transferu Neymara. Kierunek Turyn?

Piłka nożna
Nieoczekiwany zwrot ws. transferu Neymara. Kierunek Turyn?
fot. PAP

Neymar, który od dłuższego czasu stara się wymusić transfer z Paris Saint-Germain, wzbudził zainteresowanie kolejnego giganta. Tym razem mowa o Juventusie, który zastanawia się nad sprowadzeniem Brazylijczyka. Wkrótce na rozmowę z przedstawicielami mistrza Włoch uda się ojciec gwiazdy PSG.

Brazylijczyk, który trafił do PSG za 222 miliony euro, szuka drogi ucieczki z Paryża. Jedną z głównych przeszkód jest cena, jaką inny kluby muszą zapłacić za transfer gwiazdy. Mistrz Francji życzy sobie za Neymara 200 milionów euro, a taką kwotę są w stanie wyłożyć tylko nieliczne drużyny na świecie.

Możliwość sprowadzenia Neymara rozważa Juventus. Po transferze Cristiano Ronaldo, drużyna udowodniła, że jest w stanie zakontraktować największe gwiazdy futbolu. Wkrótce ma dojść do spotkania ojca Brazylijczyka z dyrektorem sportowym Fabio Paraticim, by omówić ewentualne przenosiny 27-latka do Turynu. Informacje potwierdził dziennikarz Rai Sport, Paolo Paganini.

Kolejnym problem z zakontraktowaniem Neymara są jego zarobki. W Paryżu zarabia niecałe 37 milionów euro rocznie. To astronomiczna kwota, ale "Starą Damę" stać na taki wydatek. Dla porównania Cristiano Ronaldo zarabia przez rok 31 milionów.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie