Probierz: Sędzia się mylił, ale przegraliśmy przez brak skuteczności

Cracovia tylko zremisowała 2:2 z DAC 1904 Dunajska Streda i pożegnała się z europejskimi pucharami już po pierwszej rundzie kwalifikacyjnej. Trener Michał Probierz miał sporo zastrzeżeń do pracy sędziów. - Należał nam się rzut karny w dogrywce - tłumaczył opiekun "Pasów".

W rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy nie brakowało ostrych zagrań i twardej gry. Tej zdecydowanie więcej było po stronie Słowaków, którzy w całym meczu zobaczyli aż sześć żółtych kartek. W rozmowie z dziennikarzami szkoleniowiec Cracovii miał za złe sędziemu, że w 14. minucie nie wyrzucił z boiska Kristiana Kostrny za ostre wejście w nogi Diego Ferraressy. Odniósł się także do sytuacji z pierwszego spotkania.

- Bardzo istotna była 14. minuta, bo piłkarz DAC powinien dostać czerwoną kartkę. Dziwi mnie też, że żaden z dziennikarzy nie widział, że w pierwszym meczu należał nam się rzut karny - powiedział.

Kolejny poważny błąd greckiego arbitra Athanasiosa Tzilosa miał dotyczyć sytuacji z pierwszej połowy dogrywki, gdy ostro potraktowany w polu karnym gości został Filip Piszczek. W walce o piłkę został on pchnięty w plecy, co spowodowało jego upadek. Sędzie był blisko całej sytuacji i nie odgwizdał przewinienia.

- W dogrywce należał nam się też rzut karny za faul na Piszczku, ale nie przegrywamy przez decyzje sędziego. Przegrywamy, bo nie wykorzystywaliśmy dobrych sytuacji do zdobycia gola - podsumował Probierz.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.