Rozstrzygnęła dogrywka! Cracovia pożegnała się z Ligą Europy

Piłkarze Cracovii zremisowali 2:2 po dogrywce z DAC 1904 Dunajska Streda w rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1, w tej sytuacji awans do kolejnej rundy wywalczyła drużyna ze Słowacji.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 2. minucie otworzyli wynik. Krakowianie wyprowadzili kontrę, a kapitalnym dośrodkowaniem z okolic linii bocznej popisał się Bojan Cecarić. Przed polem karnym piłkę przyjął na klatkę Rafael Lopes, zwiódł obrońcę i kapitalnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W tej sytuacji nie popisał się Lubomir Satka, który niebawem ma wzmocnić ekipę Lecha Poznań.

Podopieczni trenera Michała Probierza chcieli pójść za ciosem. W 12. minucie bliski szczęścia był Cecarić, ale piłka po jego strzale minęła słupek. W 39. minucie, po składnej akcji Cracovii, Gol zagrał Sergiu Hancy, a ten strzelił w środek bramki. Matin Jedlicka wybił piłkę na rzut rożny, a po nim znów zagotowało się w polu karnym gości, ale po strzale z ostrego kąta piłka poszybowała nad bramką.

Po dobrej pierwszej połowie w wykonaniu piłkarzy z Krakowa, nastąpiło szokujące otwarcie drugiej. Cracovia, tak jak rywale w pierwszej, dała się zaskoczyć. W 47. minucie akcję przeprowadzili goście, z lewej strony dośrodkował Eric Davis i nadbiegający Connor Ronan wpakował piłkę do bramki. Trzy minuty później gospodarze miej sporo szczęścia, bo przyjezdni zmarnowali dobrą okazję do objęcia prowadzenia.

Cracovia długo wracała do siebie, a pierwszą groźną sytuację stworzyła dopiero w 71. minucie, gdy piłka po strzale głową van Amersfoorta trafiła w poprzeczkę. Później jednak do głosu doszli rywale. W 78. minucie Zsolt Kalmar próbował zaskoczyć Michala Peskovicia strzałem z dystansu, a trzy minuty później w polu karnym gospodarzy szarżował Mrko Divković, ale po jego strzale bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Żadna ze stron w regulaminowym czasie gry nie była już w stanie wyprowadzić decydującego ciosu i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Lepiej rozpoczęli ją goście. W 94. minucie katastrofalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Michał Helik, po jego stracie przejął ją Eric Ramirez, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wykorzystał szansę. Cracovia mogła szybko odpowiedzieć, ale van Amersfoort po raz drugi w tym meczu trafił w poprzeczkę.

Na drugą część dogrywki gospodarze wyszli nastawieni bardziej ofensywnie, ale długo nie przynosiło to wymiernych efektów. Dopiero w doliczonym czasie gry, po trafieniu Filipa Piszczka udało się Cracovii wyrównać, jednak zabrakło już czasu na zdobycie zwycięskiej bramki. Piłkarze DAC utrzymali korzystny rezultat i zameldowali się w kolejnej rundzie.

Cracovia – DAC 1904 Dunajska Streda 2:2 po dogrywce (1:0, 1:1)

Bramki: Lopes 2, Piszczek 120+2 – Ronan 47, Ramirez 94

Cracovia: Michal Peskovic – Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Diego Ferraresso – Bojan Cecaric (106. Rubio), Janusz Gol, Damian Dąbrowski (72. Milan Dimun), Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca (95. Filip Piszczek) – Rafael Lopes (83. Mateusz Wdowiak)

DAC: Martin Jedlicka – Kristian Kostma, Lubomir Satka, Dominik Kruzliak, Eric Davis – Mate Vida – Lukas Cmelik (24. Cesar Blackman), Connor Ronan, Zsolt Kalmar (106. Abdulrahman Taiwo), Marko Divkovic (120. Danylo Beskorowajny) - Eric Ramirez (98. Krisztopher Vida).

Żółte kartki: Jablonsky - Kostrna, Cmelik, Kalmar, Davis, Blackman

Sędzia: Athanasios Tzilos (Grecja). Widzów: 13 245

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: DAC 1904 Dunajska Streda

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.