The Open: Transmisja na Polsatsport.pl

Inne
The Open: Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP/EPA

148. edycja jednego z najstarszych turniejów na świecie - The Open. Po 68 latach przerwy zawody wracają na pola Royal Portrush Golf Club w Irlandii Północnej. Pula nagród wynosi 10,8 mln dolarów, z czego zwycięzca zgarnie 1,9 mln. Rok temu The Open wygrał Francesco Molinari. Transmisja turnieju The Open na Polsatsport.pl w niedzielę od godziny 11:00.

W tym roku uczestnicy tej prestiżowej imprezy, rozgrywanej na terenie Wysp Brytyjskich, zawitali do Portrush w Irlandii Północnej. Stawką rywalizacji w miejscowym klubie jest pula nagród w wysokości niespełna jedenastu milionów dolarów.

 

68 lat czekali kibice z Irlandii Północnej, by gościć popularny The Open w swojej części Zjednoczonego Królestwa. Dotychczas impreza gościła głównie w Anglii oraz Szkocji, jednak w kraju ze stolicą w Belfaście odbędzie się po raz drugi w historii. Jest to rywalizacja z ogromną tradycją, która pielęgnowana jest przez Brytyjczyków każdego roku.

 

The Open, zwany także British Open, wywodzi się z tradycji pasterskich. Korzenie turnieju sięgają średniowiecza, kiedy to znudzeni wyprowadzaniem owiec pasterze urządzali sobie pojedynki w golfa. Górzyste tereny północnej Anglii oraz Szkocji idealnie nadawały się do tej rywalizacji. Pola do gry nazywane przez Brytyjczyków "links", do dziś zachowały się w słowniku tej gry i są bardzo charakterystyczne dla wyspiarskiego golfa.

 

- Pola "links" znajdujące się na wybrzeżach są ważną częścią The Open. Turniej musi być nad morzem, gdzie pada deszcz, a wiatr urywa głowy. Niestety organizatorzy załamują ręce, ponieważ zapowiada się fantastyczna pogoda - powiedział Andrzej Person, znawca golfa, ekspert Polsatu Sport.

 

To właśnie pogoda cechuje zawody British Open. Łyse pola bez przeszkód nie stanowią trudności dla zawodników, jeśli warunki pogodowe są sprzyjające. - Bez deszczu i wiatru te pola są bezbronne. W Stanach Zjednoczonych podczas zawodów widzimy palmy i oczka wodne. Organizatorzy starają się utrudnić życie zawodnikom, jak mogą. W Wielkiej Brytanii wiedzą, że nie mogą bardziej przeszkadzać graczom, bo byłoby im za ciężko - dodał.

 

Początek niedzielnej transmisji na Polsatsport.pl o godzinie 11:00. 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze