Piłka nożna

Beach soccer: Marzenia Polaków o Mundialu!

W piątek na inauguracje Polacy zmierzą się z Czechami. Dzień później naszym rywalem będzie Kazachstan, a w poniedziałek w ostatnim meczu grupowym zagramy z Włochami. Wydaje się, że podopieczni Marcina Stanisławskiego nie powinni mieć żadnych problemów z awansem do 1/8 finału. Biało-Czerwoni zrobią wszystko, aby powtórzyć rezultat z ostatniego turnieju kwalifikacyjnego do Mundialu w Nassau (Bahamy).

 

Tegoroczne kwalifikacje zostaną rozegrane w Parku Łużniki w Moskwie. W stolicy Rosji wystąpi 20 reprezentacji podzielonych na pięć czterozespołowych grup. W pierwszej rundzie zespoły rozegrają mecze grupowe systemem każdy z każdym. Następnie trzy najlepsze zespoły z każdej grupy plus jeden zespół z najlepszym bilansem z czwartego miejsca awansuje do kolejnej rundy.

 

Później zostanie rozegrana 1/8 finału. Ośmiu zwycięzców zostanie ponownie przydzielonych do dwóch grup czterozespołowych. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zapewni sobie bezpośredni awans do finałów Mistrzostw Świata, a pozostałe cztery zespoły zagrają baraże o pozostałe jedno wolne miejsce.

 

Podział na grupy turnieju kwalifikacyjnego strefy europejskiej:

 

Grupa A: Rosja, Niemcy, Węgry, Estonia
Grupa B: Portugalia, Francja, Norwegia, Mołdawia
Grupa C: Włochy, Polska, Czechy, Kazachstan
Grupa D: Hiszpania, Ukraina, Azerbejdżan, Łotwa
Grupa E: Szwajcaria, Białoruś, Turcja, Litwa

 

KADRA POLSKI: Bramkarze: Maciej Marciniak (Boca Gdańsk), Dariusz Słowiński (KP Łódź). Zawodnicy w polu: Daniel Baran (Boca Gdańsk), Piotr Klepczarek (BSCC Łódź), Maciej Daniluk, Bartosz Szloser (obaj Hemako Sztutowo), Filip Gac, Paweł Friszkemut, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Karim Madani, Tomasz Poźniak (wszyscy KP Łódź). Trener: Marcin Stanisławski.

 

Transmisja meczu Polska - Czechy w Polsacie Sport. Początek od godziny 11:15.