Beach soccer: Wielkie emocje. Polska wygrywa w ostatniej sekundzie!

Potężna dawka emocji w Moskwie! Reprezentacja Polski w beach soccerze pokonała Czechy 3:2 dzięki bramce zdobytej sekundę przed końcem meczu. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Jakub Jesionowski.

W meczu inauguracyjnym europejskich eliminacji do mistrzostw świata Polacy prowadzili przez dłuższy czas gry. Gole strzelone przez Karima Madaniego oraz Piotra Klepczarka dawały bezpieczne prowadzenie Biało-Czerwonym. Jak się później okazało, wszystko rozstrzygnęło ostatnie 12 minut.

Losy meczu odmieniły się w ostatniej tercji, kiedy to Czesi doprowadzili do wyrównania. Bramkę dającą remis strzelił Daniel Vales w ostatniej minucie gry. Podopieczni Marcina Stanisławskiego nie poddali się i walczyli do dosłownie ostatniej sekundy meczu. Chwilę przed końcowym gwizdkiem wynik meczu ustalił Jakub Jesionowski.

Następny mecz z udziałem naszych zawodników odbędzie się w sobotę. Polska zmierzy się z Kazachstanem. Transmisja w Polsacie Sport od godziny 11:00.

Polska - Czechy  3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
BramkiMadani 12, Klepczarek 20, Jesionowski 36 - Hurab 27, Vales 36
Polska: Maciej Marciniak, Patryk Sobczak - Daniel Baran, Maciej Daniluk, Paweł Friszkemut, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Piotr Klepczarek, Konrad Kubiak, Karim Madani, Tomasz Poźniak, Bartosz Szloser.