Gol Kądziora w pierwszej kolejce chorwackiej ekstraklasy

Damian Kądzior udanie zainaugurował sezon chorwackiej ligi. Reprezentant Polski wpisał się bowiem na listę strzelców w derbowym spotkaniu Dinama Zagrzeb z Lokomotivem.

Kądzior otworzył wynik meczu w 17 minucie, pokonując Krunoslava Hendiję. Chwilę wcześniej jego klubowy kolega Izet Hajrovic zmarnował rzut karny.

Jak się okazało, nie była to jedyna niewykorzystana jedenastka w tym spotkaniu. W 39 minucie do remisu mógł doprowadzić Myrto Uzuni, ale on również nie potrafił zamienić karnego na gola. Niewykorzystana okazja się zemściła, bo jeszcze w doliczonym czasie gry pierwszej połowy na 2:0 strzelił Mislav Orsic.

Wynik na 3:0 w końcówce meczu ustalił Bruno Petkovic. Kądzior rozegrał całe spotkanie.