Polacy dość nerwowo rozpoczęli czwartkowe spotkanie. Pozwoliło to Brazylijczykom szybko uzyskać przewagę, której do końca seta już nie wypuścili z rąk. Druga partia padła łupem Biało-Czerwonych, lecz na tym ich dobra gra się zakończyła. Kolejne dwie partie, a w konsekwencji cały mecz zakończył się zwycięstwem Canarinhos.

 

W drugim starciu Polacy zmierzą się z Italią. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego na inaugurację wygrali z Kanadą 3:0 i są aktualnie liderem grupy D.

 

Polacy to obrońcy mistrzowskiego tytułu w tej kategorii wiekowej. W 2017 roku na mundialu do lat 21 w Czechach podopieczni Sebastiana Pawlika oraz Macieja Zendeła w kapitalnym stylu wywalczyli złoty medal, pokonując w finale Kubę bez straty seta. Ich śladami starają się podążać obecni reprezentanci Polski z roczników 1999 i 2000. Wśród powołanych do zespołu nie brakuje zawodników, którzy zbierali w ostatnim sezonie doświadczenie na zapleczu PlusLigi.

 

Polacy dotychczas trzykrotnie sięgali po złoto w tej kategorii wiekowej. Oprócz wspomnianego 2017 roku, udało się stanąć na najwyższym stopniu podium w 1997 oraz 2003 roku. Czy siatkarze Michała Bąkiewicza zdołają powtórzyć ten sukces?

 

WYNIKI I TERMINARZ MŚ SIATKARZY U-21

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Włochy od godziny 18:00 na Polsatsport.pl.