MŚJ i U-23 w kajakarstwie górskim: Srebrny medal Nowobilskiego

Szymon Nowobilski wywalczył srebrny medal w konkurencji C1 na rozgrywanych w Krakowie mistrzostwach świata juniorów i do lat 23 w kajakarstwie górskim.

Tytuł mistrza świata w kategorii juniorów wywalczył Słoweniec Nejc Polencic. Wyprzedził on Polaka o 0,75 sekundy. Trzecią lokatę zajął Francuz Adrien Fischer.

W juniorskiej rywalizacji kobiet K1 złoty medal zdobyła Czeszka Antonine Galuskova, która wyprzedziła Słowenkę Evę Alinę Hocevar i Amerykankę Evy Leibfarth.

Piątek był udanym dniem dla polskiej reprezentacji. Wczęśniej srebrny medal w kategorii U-23 w konkurencji C1 wywalczyła Klaudia Zwolińska, a Kacper Szuba w K1 (U-23) zajął czwarte miejsce.

Polska ekipa ma dorobku trzy medale. W środę brązowe krążki zdobył w C2 mikst juniorów Zuzanna Kulig i Kacper Zachwieja.

Zawody na krakowskim torze Kolna potrwają do niedzieli.