Prezydent Perugii: Heynen jest pożądany we Włoszech

Siatkówka
Prezydent Perugii: Heynen jest pożądany we Włoszech
fot. Cyfrasport

Vital Heynen od lipca 2019 roku będzie łączył pracę w roli selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy z funkcją trenera włoskiego klubu Sir Safety Perugia, gdzie na tym stanowisku zastąpił Lorenzo Bernardiego. Zadowolenia z pozyskania belgijskiego szkoleniowca nie ukrywa prezydent wicemistrzów Italii, Gino Sirci.

Heynen od kilku lat to jedno z najgorętszych nazwisk trenerskich w światowej siatkówce. Złożyło się na to wiele sukcesów na niwie klubowej oraz reprezentacyjnej. To największe osiągnięcie to rzecz jasna mistrzostwo świata wywalczone z Polską w 2018 roku. Na swoim koncie posiada także brązowy medal mundialu z reprezentacją Niemiec oraz wiele trofeów zdobytych z Noliko Maaseik. Nie może zatem dziwić, że o jego angaż ubiegały się najlepsze kluby świata, w tym Sir Safety Perugia.

 

- Chciałem pozyskać Heynena, ponieważ w Perugii dążymy do tego, aby nigdy nie było nudno (śmiech). Perugia to miejsce pełne radości, gdzie każda sportowa osobowość, posiadająca umiejętności oraz znakomitą wiedzę na temat naszych rywali jest mile widziana. Mówimy o człowieku, którego doświadczenie, pozytywne podejście do pracy, ale także talent, a o tym już zdążyliśmy się przekonać, idealnie pasuje do naszego środowiska - przyznał prezydent klubu ze stolicy Umbrii, Gino Sirci.

 

O krok dalej w swojej opinii na temat Heynena poszedł znany włoski dziennikarz Gian Luca Pasini, który przyznał, że ktoś taki jak Heynen jest potrzebny siatkówce w Italii.

 

- Zgodzę się z tym, co powiedział Gian Luca Pasini, że Heynen jest pożądaną osobą we Włoszech, ponieważ według mnie to wielka osobowość światowej siatkówki. Jestem zadowolony, że udało mi się go pozyskać do Perugii. Naprawdę czuję, że to będzie dobry sezon w naszym wykonaniu - skwitował Sirci.

 

Ekipa Perugii w poprzednim sezonie zdobyła Puchar Włoch, lecz nie obroniła mistrzowskiego tytułu, który powędrował do siatkarzy Cucine Lube Civitanova. Zawodnikiem Sir Safety jest m.in. Wilfredo Leon.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze