WT w siatkówce plażowej: Drugi raz w historii zmierzyły się pary bliźniaczek

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Drugi raz w historii zmierzyły się pary bliźniaczek
fot. PAP

W fazie grupowej turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Edmonton doszło do drugiego w historii cyklu meczu par bliźniaczek. Austriaczki Nadine i Teresa Strauss pokonały Kanadyjki Megan i Nicole McNamara 2:1 (12:21, 21;19, 15:10).

Gra przeciwko bliźniaczkom wymaga znacznie większego skupienia niż podczas normalnego spotkania, ponieważ cały czas musisz zwracać uwagę na numery na topach i małe detale. W spotkaniu z dziewczynami McNamara dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że jedna z nich jest praworęczna, a druga leworęczna. Jeśli nie odgadniesz w porę, która z nich będzie uderzać, to może powstać duży problem przy bloku i obronie - zwróciła uwagę Nadine Strauss.

 

Rywalizacja w WT trwa od 1987 roku, ale 32 lata trzeba było czekać zarówno na pierwszy, jak i na drugi w historii pojedynek bliźniaczek. W marcowym meczu grupowym w Visakhapatnam w Indiach również wystąpiły austriackie siostry. Wówczas przyszło im się zmierzyć z Amerykankami Audrey i Nicole Nourse. Zawodniczki z USA skreczowały wówczas w drugim secie.

 

23-letnie bliźniaczki Strauss w Edmonton zmierzą się w piątek z Jagodą Gruszczyńską i Aleksandrą Wachowicz, a stawką będzie bezpośredni awans do 1/8 finału. Młodsze o dwa lata siostry McNamara z kolei powalczą z Czeszkami Martiną Bonnerovą i Martiną Maixnerovą o pozostanie w stawce.

 

Turniej WT w Edmonton ma trzy gwiazdki w pięciostopniowej skali, która jest stosowana do oznaczenia rangi zawodów cyklu.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze