Beach soccer: Polacy z awansem do następnej rundy. Kolejne zwycięstwo Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski w beach soccerze pokonała Kazachstan 3:2 w drugim meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata. Kluczowa była druga tercja spotkania, kiedy to Biało-Czerwoni odrobili straty, strzelając dwa gole.

Starcie z Kazachstanem zakończyło się takim samym wynikiem, co piątkowe starcie z Czechami. W rywalizacji z Kazachami Polacy również musieli gonić wynik, chociaż na początku meczu prowadzili. Po pierwszej tercji nasi zawodnicy prowadzili 1:0.

W drugiej odsłonie spotkania Kazachstan potrzebował zaledwie 30 sekund, by doprowadzić do remisu. Jeszcze szybciej padła bramka dająca rywalom prowadzenie. Polacy stracili drugiego gola kilkanaście sekund po wyrównaniu. Biało-Czerwoni ponownie musieli gonić wynik.

W końcówce drugiej tercji Polacy ponownie pokazali waleczny charakter. Dwa strzelone gole tuż przed przerwą w wykonaniu Karima Madamiego i Tomasza Poźniaka, ponownie dały Biało-Czerwonym korzystny wynik. Ostatnie 12 minut były kluczowe, by zapewnić sobie awans z grupy. W końcówce Kazachstan próbował doprowadzić do wyrównania, ale ich nieskuteczność oraz dobra postawa bramkarza Macieja Marciniaka zadecydowały o zwycięstwie reprezentacji Polski.

W ostatnim meczu fazy grupowej Polska zmierzy się z Włochami. Stawką będzie pierwsze miejsce w grupie, ponieważ Biało-Czerwoni są już pewni awansu. Transmisja spotkania z Italią w poniedziałek w Polsacie Sport Extra.