Beach soccer: Polska - Kazachstan. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Beach soccer: Polska - Kazachstan. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W Moskwie 20 drużyn podzielonych na pięć grup walczy o pięć miejsc premiowanych awansem do mistrzostw świata, które odbędą się w Paragwaju. Drugim przeciwnikiem Biało-Czerwonych w fazie grupowej jest Kazachstan. Transmisja meczu Polska - Kazachstan w Polsacie Sport.

Reprezentacja Polski w beach soccerze w inauguracyjnym meczu pokonała Czechy 3:2 dzięki bramce zdobytej sekundę przed końcem meczu. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Jakub Jesionowski. W sobotę naszym rywalem będzie Kazachstan, natomiast w poniedziałek w ostatnim meczu grupowym zagramy z Włochami. Wydaje się, że podopieczni Marcina Stanisławskiego nie powinni mieć żadnych problemów z awansem do 1/8 finału. Biało-Czerwoni zrobią wszystko, aby powtórzyć rezultat z ostatniego turnieju kwalifikacyjnego do Mundialu w Nassau (Bahamy).

 

Tegoroczne kwalifikacje zostaną rozegrane w Parku Łużniki w Moskwie. W stolicy Rosji wystąpi 20 reprezentacji podzielonych na pięć czterozespołowych grup. W pierwszej rundzie zespoły rozegrają mecze grupowe systemem każdy z każdym. Następnie trzy najlepsze zespoły z każdej grupy plus jeden zespół z najlepszym bilansem z czwartego miejsca awansuje do kolejnej rundy.

 

Później zostanie rozegrana 1/8 finału. Ośmiu zwycięzców zostanie ponownie przydzielonych do dwóch grup czterozespołowych. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zapewni sobie bezpośredni awans do finałów Mistrzostw Świata, a pozostałe cztery zespoły zagrają baraże o pozostałe jedno wolne miejsce.

 

Podział na grupy turnieju kwalifikacyjnego strefy europejskiej:

 

Grupa A: Rosja, Niemcy, Węgry, Estonia
Grupa B: Portugalia, Francja, Norwegia, Mołdawia
Grupa C: Włochy, Polska, Czechy, Kazachstan
Grupa D: Hiszpania, Ukraina, Azerbejdżan, Łotwa
Grupa E: Szwajcaria, Białoruś, Turcja, Litwa

 

KADRA POLSKI: Bramkarze: Maciej Marciniak (Boca Gdańsk), Dariusz Słowiński (KP Łódź). Zawodnicy w polu: Daniel Baran (Boca Gdańsk), Piotr Klepczarek (BSCC Łódź), Maciej Daniluk, Bartosz Szloser (obaj Hemako Sztutowo), Filip Gac, Paweł Friszkemut, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Karim Madani, Tomasz Poźniak (wszyscy KP Łódź). Trener: Marcin Stanisławski.

 

Transmisja meczu Polska - Kazachstan w Polsacie Sport. Początek od godziny 11:00.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze