International Champions Cup: Zwycięstwo Manchesteru United nad ekipą Conte

Za nami kolejny hit turnieju International Champions Cup! Na National Stadium w Singapurze Manchester United skromnie pokonał prowadzony przez Antonio Conte Inter Mediolan 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 76. minucie siedemnastoletni Mason Greenwood.

Dla obu drużyn było to pierwsze spotkanie w ramach International Champions Cup. Oba z pewnością chciałyby w trakcie turnieju złapać właściwy rytm jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Przypomnijmy, że zmagania Premier League rozpoczną się w pierwszej połowie sierpnia, natomiast na Serie A będziemy musieli poczekać do końca ósmego miesiąca w kalendarzu.

Oba także szukają formy i pozycji, jakimi dysponowały przeszło dekadę temu. Obecna rzeczywistość "Czerwonych Diabłów" wygląda tak, że na krajowym podwórku muszą one z reguły uznawać wyższość Liverpoolu, Chelsea, czy będących ich derbowymi rywalami "Obywateli". Inter z kolei od lat nie jest w stanie zagrozić Juventusowi. Nową jakość na San Siro ma jednak wnieść trener Conte, świetnie znający skądinąd realia Premier League. Czy doświadczenie zdobyte na Stamford Bridge pomogło Włochowi w rozpracowaniu Manchesteru United?

W pierwszej połowie to "Czerwone Diabły" dyktowały warunki. W 26. minucie groźnie na bramkę strzeżoną przez Samira Handanovicia uderzył Anthony Martial, jednak bramkarz dobrze rzucił się w kierunku lewego słupka i obronił strzał Anglika. Cztery minuty później Słoweniec jeszcze raz zaprezentował swój kunszt świetnie przecinając bardzo dobre podanie Luke'a Shawa.

Inter miał problemy z wypracowaniem sobie jakiejkolwiek sytuacji, za to coraz bardziej rozkręcał się Manchester United, czego dowodem były kapitalne sytuacje Daniela Jamesa i Martiala z pierwszej połowy oraz Nemanji Maticia z drugiej, gdy po przecięciu dośrodkowania z rzutu rożnego piłka obiła słupek bramki Interu.

Mniej szczęścia "Nerazzurri" mieli w 76. minucie, gdy Handanović wybił piłkę przed siebie po strzale jednego z zawodników Manchesteru United, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że trafiła ona wprost pod nogi Greenwooda. Siedemnastolatek nawinął jeszcze jednego z obrońców i technicznym strzałem w kierunku dalszego słupka otworzył wynik spotkania.

Więcej goli już w tym meczu nie padło, wobec czego "Czerwone Diabły" rozpoczęły turniej od zainkasowania trzech punktów.

Manchester United - Inter Mediolan 1:0 (0:0)
Bramka: Mason Greenwood 76'.